im. Stanisława Konarskiego
we Wrocławiu

Aktualności sportowe

II Zimowy Turniej Piłkarski - Futbol na Wielkiej Wyspie

W czwartek 30 stycznia 2014 r. w naszej szkole odbył się II Zimowy Turniej Piłkarski - Futbol na Wielkiej Wyspie. W turnieju uczestniczyło 5 zespołów: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 13, Gimnazjum nr 19, Gimnazjum nr 21 oraz drużyna Śląska Wrocław.

Tutaj zdjęcia z imprezy

Tradycją staje się, iż podczas naszych turniejów odwiedzają nas znani goście związani z piłką nożną. Podczas pierwszej edycji turnieju odwiedzili nas bracia Rafał i Łukasz Gikiewicze grający w Śląsku Wrocław. W tegorocznej edycji naszą szkołę odwiedził Dariusz Sztylka, wieloletni kapitan i ikona Śląska Wrocław. Pan Dariusz opowiedział o swojej karierze piłkarskiej, odpowiadał na pytania publiczności oraz rozdawał autografy.

II Zimowy Turniej Piłkarski - Futbol na Wielkiej WyspieII Zimowy Turniej Piłkarski - Futbol na Wielkiej Wyspie

Po uroczystym rozpoczęciu turnieju przez dyrektora XI LO pana Wiesława Filipiaka wszystkie ekipy udały się na salę gimnastyczną w celu wyłonienia zwycięzcy II Zimowego Turnieju Piłkarskiego. Zawody zostały rozegrane systemem "każdy z każdym". Rozegranych zostało 10 spotkań w których strzelono 133 gole.

Zwycięzcą turnieju z kompletem punktów został zespół klubowy Śląska Wrocław prowadzony przez trenera Marka Kowalczyka.

Drugie miejsce zajęło Gimnazjium nr 21 prowadzone przez trenera Arka Domaszewicza.

Na najniższym stopniu podium uplasowało się Gimnazjum nr 13 prowadzone przez trenera Jacka Bartkowiaka.

Czwarte miejsce zajęło Gimnazjum nr 19 prowadzone przez trenera Tomasza Woźnickiego.

Na piątym miejscu uplasowało się Gimnazjum nr 2 prowadzone przez trenera Krzysztofa Siatkę.

II Zimowy Turniej Piłkarski - Futbol na Wielkiej Wyspie II Zimowy Turniej Piłkarski - Futbol na Wielkiej Wyspie

Turniej sędziowali uczniowie sportowych klas piłkarskich: Damian Szaciło 2 SW, Przemek Salamaga, Daniel Traczyk oraz Sebastian Studziński (wszyscy 2 SP).

Zawody zorganizowali oraz przeprowadzili: dyrektor XI LO pan Wiesław Filipiak, pani Magdalena Wesołowska-Rańda, pan Tomasz Piechnik, pan Wojciech Burzyński oraz pan Łukasz Szwiec.