Aktualności sportowe

Promocja World Games - Młodzieżowe Igrzyska Sportowe w XI LO

W piątek 23 maja 2014 r. w naszej szkole odbył się pierwszy turniej dla szkół ponadgimnazjalnych w ramach Młodzieżowych Igrzysk Sportowych organizowanych przez SZS Wrocław. Turnieje te mają na celu promocję dyscyplin nieolimpijskich oraz promocję imprezy World Games, która odbędzie się we Wrocławiu w 2017 roku. Do rywalizacji w naszym turnieju zgłosiło się 7 szkół ponadgimnazjalnych: ZSE, ZSTiE, LO II, EZN, LO X, LZN oraz gospodarze z XI LO. Drużyny rywalizowały o 3 bilety w każdej dyscyplinie dające możliwość startu w finale, który odbędzie się 10 czerwca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Tutaj zdjęcia wykonane przez SZS.

Promocja World Games - Młodzieżowe Igrzyska Sportowe w XI LOPromocja World Games - Młodzieżowe Igrzyska Sportowe w XI LO

Uroczystego otwarcia Młodzieżowych Igrzysk Sportowych na terenie naszej szkoły dokonali Dyrektor XI LO pan Wiesław Filipiak oraz pan Bogdan Zawisza ze SZS Wrocław.

Uczniowie rywalizowali w czterech nieolimpijskich dyscyplinach: przeciąganie liny, ergometry wioślarskie, bule oraz korfball.

1. Przeciąganie liny. Tutaj filmik z przeciągania liny.

W tej konkurencji reprezentacja składała się z 5 zawodniczek, 5 zawodników oraz nauczyciela. Naszą szkołę reprezentowali: Sylwia Jankowska, Magda Zdybel, Ula Chełkowska, Weronika Stoga, Kinga Bilińska, Dawid Jędrasik, Karol Stachowiak, Tomek Abratkiewicz, Witalij Orikhovskyy, Damian Skorupa oraz pani Magdalena Wesołowska-Rańda.

Promocja World Games - Młodzieżowe Igrzyska Sportowe w XI LO

W przeciąganiu liny nasza reprezentacja miała fatalne losowanie, gdyż w pierwszej rundzie trafiliśmy na siłaczy oraz jak się później okazało zwycięzców z II LO. Jako "druga" siła w przeciąganiu liny zmuszeni byliśmy walczyć o miejsca 5 - 7, gdzie nie daliśmy naszym rywalom żadnych szans. Ostatecznie zajęliśmy tylko 5 miejsce:(. Oficjalna kolejność w przeciąganiu liny była następująca: 1. LO Nr 2, 2. ZSE, 3. LZN, 4. LO Nr X, 5. LO Nr XI, 6.ZSTiE, 7. EZN.

2. Ergometry wioślarskie.

W tej konkurencji reprezentacja składała się z dwóch dziewcząt oraz dwóch chłopców. Rywalizacja polegała na tym, że każdy uczeń musiał wiosłować przez 2 minuty. Zwyciężyła drużyna, której suma przewiosłowanych metrów przez 4 zawodników była największa. Naszą reprezentację tworzyli: Weronika Stoga, Ula Chełkowska, Konrad Jeżak oraz Dawid Jędrasik.

Promocja World Games - Młodzieżowe Igrzyska Sportowe w XI LO

Wydawało się, że byliśmy murowanymi faworytami do zwycięstwa, jednak sport jest nieobliczalny i zajęliśmy drugie miejsce przegrywając z X LO o zaledwie 12 metrów. Oficjalna kolejność w wiosłowaniu na ergometrach wioślarskich: 1. X LO (2317 m), 2. XI LO (2305 m), 3. II LO (2101 m), 4. ZSE (2044 m), 5. EZN (2004 m), 6. LZN (1925 m), 7. ZSTiE (1794 m).

3. Bule.

W bulach reprezentacje szkolne składały się z dwóch mieszanych par (dziewczyna i chłopak), które rywalizowały na przemian w poszczególnych meczach. Każdy mecz trwał do ośmiu punktów. Naszą reprezentację tworzyły dwie pary: Ola Gróbarczyk 1 SW z Karolem Stachowiakiem 2 SW oraz Ewa Ligocka 1 SW z Dawidem Jędrasikiem z 2 SW. W tej dyscyplinie nasza reprezentacja okazała się najlepsza zwyciężając w finale 8 : 4 z II LO.

Oficjalna kolejność w bulach: 1. LO Nr XI, 2. LO Nr II, 3. ZSE, 4. EZN, 5. LO Nr X, 6.ZSTiE, 7. LZN.

4. Korfball. Tutaj fragment meczu.

"Korfball to jedyna na świecie koedukacyjna gra zespołowa, w której zawodnicy obojga płci grają w jednej drużynie (nie rozgrywa się meczów z udziałem zawodników tylko jednej płci). Wiele elementów gry w korfball podobnych jest do koszykówki, piłki ręcznej i popularnego w niektórych krajach netballu. Zespół składa się z ośmiu osób: czterech mężczyzn i czterech kobiet, z czego dwie pary z danej drużyny rozpoczynają grę w strefie obrony, a dwie pary w strefie ataku. Jest to bardzo ważna zasada: bez odpowiedniego ustawienia zawodników na boisku nie da się bowiem poprawnie rozpocząć gry." Więcej informacji o tej dyscyplinie TUTAJ.

Promocja World Games - Młodzieżowe Igrzyska Sportowe w XI LO

Naszą reprezentację w korfballu tworzyli: Magda Zdybel, Sylwia Jankowska, Kinga Bilińska, Małgorzata Spaszewska, Przemek Salamaga, Michał Poznański, Kuba Bohdanowicz, Kacper Kaczmarek, Damian Szaciło oraz Tomasz Abratkiewicz. Po zacietej rywalizacji nasi uczniowie zajęli II miejsce przegrywając w finale 1 : 0.

Oficjalna kolejność: 1.LO Nr II, 2. LO Nr XI, 3. ZSE, 4.LO Nr X, 5.ZSTiE, 6. LZN, 7. EZN.

Promocja World Games - Młodzieżowe Igrzyska Sportowe w XI LO

Podsumowując turniej naszej szkole udało się uzyskać awans do wielkiego finału w trzech konkurencjach, w bulach, na ergometrach oraz w korfballu. Mamy nadzieję, że 10 czerwca na Stadionie Miejskim naszym uczniom uda się powtórzyć uzyskane wyniki, a może nawet poprawić. Reprezentacje przygotowali pani Magdalena Wesołowska-Rańda oraz Łukasz Szwiec.

28 maja 2014 | Powrót do spisu wiadomości