Stypendium szkolne

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego można składać od miesiąca lipca 2014 r.

Wnioskodawcy składają wnioski do Wydziału Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Urzędu Miejskiego Wrocławia pokój Nr 526 A, V piętro przy ul. G. Zapolskiej 4.

Formularze wniosków stypendialnych (aktualne wnioski w załączeniu do wydruku) wraz z aktualną informacją będą dostępne od lipca 2014 r. do pobrania na stronie internetowej WGP http://www.wroclaw.pl w zakładce: edukacja/stypendia/stypendia szkolne.

Bardzo ważne jest, aby złożone wnioski były kompletne, tj. udokumentowane winny być dochody wszystkich pełnoletnich osób wykazanych w gospodarstwie domowym, w tym również wszystkie świadczenia z MOPS-u (zasiłki rodzinne, dodatki mieszkaniowe, itd.) w miesiącu poprzedzającym termin złożenia wniosku (w przypadku złożenia wniosku w miesiącu lipcu sytuacja materialna ma obejmować miesiąc czerwiec, tylko wyłącznie dochody netto z jednego miesiąca).

W przypadku, gdy rodzina nie korzysta ze świadczeń MOPS – należy wówczas wypełnić stosowne oświadczenie (do pobrania na str. internetowej WGP).

Kryterium dochodowe - obecnie obowiązuje kwota do 456 zł/osobę netto w gospodarstwie domowym. Kwota ta jest kryterium warunkującym otrzymanie stypendium .

Osobą udzielającą informacji nt. Narodowego Programu Stypendialnego w Wydziale Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych UM Wrocławia jest Michał Mikołajek (tel. 71 7777 78 54).

Stypendyści są w obowiązku informowania organu wydającego decyzję (UM WGP) o zmianach stanowiących poprawę sytuacji materialnej w rodzinie skutkujących przekroczeniem progu dochodowego uprawniającego do przyznania stypendium szkolnego, tj. 456 zł netto/osobę w rodzinie.

W sprawie stypendium można kontaktować się z pedagogiem lub psychologiem szkolnym.

14 czerwca 2014 | Powrót do spisu wiadomości