im. Stanisława Konarskiego
we Wrocławiu

Piłka koszykowa chłopców

"Przerwa na ruch- Mistrzostwa szkoły w koszykówce 3x3 2023/2024

Zakończyliśmy rozgrywki w koszykówce 3x3 chłopców w ramach "Przerwy na ruch". Turniej odbywał się codziennie na długich przerwach i miał na celu aktywizację uczniów do udziału w rywalizacji sportowej. Rozegrano łącznie 16 meczów przy udziale 8 drużyn z różnych klas. I miejsce zajęła reprezentacja klasy 4C, II miejsce 4A i III miejsce klasa 2T. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a wygranym gratulujemy sukcesu.

"Przerwa na ruch- Mistrzostwa szkoły w koszykówce 3x3 2021/2022

Od miesiąca w szkole podczas długich przerw, przeprowadzono w ramach projektu "Przerwa na ruch" rozgrywki między klasowe w koszykówce 3x3. Drużyny rywalizowały ze sobą w kategorii chłopców i dziewcząt metodą każdy z każdym. Wśród chłopców zwyciężyła drużyna z klasy 2A a z dziewcząt najlepsza była klasa 3D. Gratulujemy zwycięzcom!!!

Mistrzostwa Szkoły w koszykówce 2016/17

W piątek 4 listopada odbyły się Mistrzostwa Szkoły w koszykówce chłopców. Do turnieju zgłosiły się cztery klasy, które rywalizowały systemem "każdy z każdym". Rozegrano 6 spotkań po 10 minut (2 x 5 minut). Mistrzostwo Szkoły na rok szkolny 2016/17 wywalczyła klasa 1 P grająca w składzie: Filip Balcerzak, Piotr Zabielski, Piotr Kotyla, Michał Stasiak, Krystian Wilk, Filip Kurzela i Bartosz Boruń.

Tutaj zdjęcia z zawodów

Drugie miejsce zajęła klasa 3 SP w składzie: Mateusz Brzęczek, Kacper Myszakowski, Damian Rosłaniec, Kamil Żygadło, Daniel Dudek, Mikołaj Kalski oraz Arkadiusz Koterba.

Trzecie miejsce zajęła klasa 2 P grająca w składzie: Radosław Poznański, Gracjan Urbański, Marcin Cieśla, Szymon Brandl, Jakub Grzywniak, Adam Lasota oraz Paweł Arciszewski.

Na czwartym miejscu uplasowała się klasa 3 SW grająca w składzie: Igor Adamczyk, Jacek Kubsik, Mateusz Moskalewicz, Konrad Brożyna, Jakub Szymkowiak oraz Oskar Cecot.

6mecz: 3SP 8:9 1P

Zawody zorganizowali oraz przeprowadzili nauczyciele Grzegorz Jatczyszyn oraz Łukasz Szwiec.

Klasa 2 SP Mistrzem Szkoły w piłce koszykowej chłopców

W czwartek 12 grudnia 2013 r. rozegrane zostały finały Mistrzostw Szkoły w piłce koszykowej chłopców. Reprezentacja klasy 2 SP w składzie: Michał Poznański, Kacper Kaczmarek, Radosław Milewski oraz Mateusz Cieślak została Mistrzem Szkoły 2013/2014 w piłce koszykowej chłopców. Drugie miejsce zajęła klasa 2 SW, a trzecie klasa 3 B.

Do rywalizacji w finałach nie stawiła się klasa 1 B, w związku z tym finały rozegrane zostały systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu zmierzyły się klasa 3 B z klasą 2 SW. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 17 do 17. Dla klasy 3 B punkty w tym meczu zdobyli: Potocki 15, Gawroński 2. Dla klasy 2 SW punktowali: Szaciło 4, Abratkiewicz 6, Szymański 7.

W drugim meczu finałów w szranki stanęły dwie drugie klasy sportowe. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła klasa 2 SP, która pokonała klasę 2 SW 26 do 18. W tym pojedynku na listę punktujących wpisali się wszyscy zawodnicy znajdujący się na boisku. Dla klasy 2 SP punktowali: Poznański 2, Milewski 6, Kaczmarek 10, Cieślak 8, natomiast dla 2 SW punktowali: Szaciło 4, Matusik 7, Szymański 4, Abratkiewicz 3.

Trzeci mecz finałów decydował o Mistrzostwie Szkoły. Obie klasy miały szansę zdobycia tytułu. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła klasa 2 SP wygrywając z 3 B 29 do 20 i udowodniając tym samym, że była najlepszą reprezentacją w tych rozgrywkach. Również w tym meczu punktowali wszyscy zawodnicy z obu klas. Dla klasy 2 SP punktowali: Poznański 11, Kaczmarek 6, Cieślak 8, Milewski 4. Dla 3 B punktowali: Potocki 10, Mucha 4, Skalski 4, Gawroński 2.

O drugim miejscu w Mistrzostwach zadecydował 1 punkt. Klasa 2 SW przegrała z klasą 2 SP różnicą 8 punktów, natomiast klas 3 B przegrała z 2 SP różnicą 9 punktów.

Mistrzostwa zorganizował oraz przeprowadził nauczyciel WF Łukasz Szwiec.

Finały Mistrzostw Szkoły w koszykówce chłopców

W czwartek 12 grudnia 2013 r. odbędą się finały Mistrzostw Szkoły w koszykówce chłopców.

Na 8 lekcji rozegrane zostaną 4 spotkania.

W pierwszym półfinale zmierzą się klasa 3 B z klasą 2 SW.

W drugim półfinale w szranki staną klasy 2 SP oraz 1 B.

Zespoły, które przegrają w półfinałach zagrają o III miejsce, natomiast zwycięzcy półfinałów staną do walki o Mistrzostwo Szkoły.

Grupa B rozegrana

Do rywalizacji w grupie B w dniu 5 grudnia 2013 r. przystąpiły cztery reprezentacje klas. W grupie rywalizowano systemem "każdy z każdym". Do walki o Mistrzostwo Szkoły z grupy B awansowały klasy 2 SP oraz 2 SW.

Grupa A rozstrzygnięta

Reprezentacja klasy 3 B zwyciężyła w grupie A. W meczu rozegranym 28 listopada 2013 r. pokonała reprezentację klasy 1 B - 15 : 13.

Klasa 3 LP nie stawiła się do rywalizacji, zajęła ostatnie miejsce w grupie i tym samym odpadła z Mistrzostw.