Zespół Szkół nr 19 we Wrocławiu
Liceum Ogólnokształcące nr XI
Gimnazjum nr 20

Aktualności

Drodzy Uczniowie,

8 kwietnia 2019 roku nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi naszej szkoły podjęli trudną decyzję o przystąpieniu do strajku spowodowanego sytuacją w oświacie. Ponieważ tego typu protest może być realizowany tylko z powodów płacowych lub socjalnych, domagamy się wyższych zarobków dla wszystkich pracowników. Nie jest to jednak jedyny ani najważniejszy nasz postulat. Zauważamy, że obecny status polskiego nauczyciela będzie rzutował na kształt pracy szkół i jakość Waszego wykształcenia, co budzi nasz niepokój.

Mając na uwadze dobro Uczniów, przeprowadziliśmy egzaminy gimnazjalne. Nie spodziewaliśmy się jednak, że przez tak długi czas nie dojdzie do porozumienia z Rządem, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu strajku również w okresie świątecznym.

Cały czas jest szansa na zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w terminie. Bardzo chcielibyśmy, żeby tak się stało. Zdajemy sobie sprawę, że niepokoicie się z tego powodu. My również, ponieważ przez całe trzy lata pracowaliśmy uczciwie, poświęcając wiele godzin, także poza czasem lekcji, na przygotowanie Was do egzaminu maturalnego. Wasze powodzenie na tym egzaminie utwierdziłoby nas w przekonaniu o sensie trudu, który podejmowaliśmy. Nie tracimy nadziei na poważne potraktowanie nas przez Rząd oraz przebieg matury we właściwym terminie i we właściwych warunkach.

Dziękujemy Wam, Waszym Rodzicom, a także Absolwentom za słowa wsparcia, wyrozumiałość i życzliwość. Przekonaliśmy się, jak szybko można zatęsknić za szkolnym gwarem, lekcjami, klasówkami, dyskusjami, a nawet zmęczeniem po dniu pracy, która nam przynosi satysfakcję, a Wam pożytek.

Łączymy pozdrowienia

Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym

Zespołu Szkół nr 19 we Wrocławiu

14 kwietnia 2019 | Powrót do spisu wiadomości