Zespół Szkół nr 19 we Wrocławiu

Beyond the borders 2018

POLSKA ~ WŁOCHY ~ FRANCJA

CO TO JEST INTEGRACJA SPOŁECZNA?

CZY NASZA SZKOŁA SPRZYJA WŁĄCZEINU SPOŁECZNEMU?

There's more that brings us together than we think.."? What do you think you can have in common

with other people? Would you put yourself in a box? Post your reflections.

Made with Padlet

......

1)

What makes you special or different?

What do you have in common with other people?

Think about your passions, hobbies, lifestyle, interests, fears or whatever comes into your mind.

2) et's discuss and share opinions on the FORUM.

Why do you think people exclude one another?

Are people more likely to include or exclude others in our schools?

How does it feel to be an outsider? Have you ever thought about it? Or have you ever felt unfairly excluded?

3) INCLUSION IN OUR SCHOOLS: Poland, Italy, France

4) Let's share in this Tricider (http://www.tricider.com/brainstorming/3TYuD0e3sYF) our ideas on how to find the better self that is inside each of us so that we become capable of being inclusive and how to make our classrooms and schools more inclusive environments.

5) Here's a collection of all the teams' productions. Well done guys!

Made with Padlet

Od 2007 r. w naszej szkole realizowane są projekty zdalnej współpracy szkół europejskich w ramach programu eTwinning, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Nauczyciele znajdują partnerskie szkoły w Europie i wraz z uczniami wykorzystują Internet realizując projekt we współpracy ponad granicami. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

PROJEKTY NAGRODZONE W KONKURSIE KRAJOWYM

I miejsce w krajowym konkursie Nasz Projekt eTwinning 2015 za projekt "The Big Lie."

I miejsce w krajowym konkursie Nasz Projekt eTwinning 2015 za projekt "One world, one race"

I miejsce w Polsce w konkursie Nasz Projekt eTwinning 2013 za projekt "Picture yourself"

Zobacz nasz e-poradnik dla nastolatka

Zobacz filmik podsumowujący projekt

NAGRODZONE PROJEKTY 2013

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ W programie eTwinning sześciokrotnie zdobyliśmy oprócz krajowej - europejską odznakę jakości "European Quality Label 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016.

Europejska Odznaka Jakości przyznawana jest przez Centralne Biuro Programu eTwinning w Brukseli szkołom działającym w partnerstwach międzynarodowych, które zdobyły Krajową Odznakę eTwinning i których projekty uznawane są za wybitne z europejskiego punktu widzenia.

Warunkiem jest aby przynajmniej dwie szkoły z róznych krajów europejskich, realizujące wspólny projekt otrzymają Krajową Odznakę, wówczas otrzymują one Europejską Odznakę Jakości przyznawaną przez Centralne Biuro Programu eTwinning w najbliższym terminie.

Kryteria przyznawania Odznaki Jakości eTwinning
Projekt zgłoszony do Odznaki Jakości musi odznaczać się wysokim poziomem w następujących aspektach:
wykorzystanie w projekcie technologii ICT,
rezultaty i korzyści dla uczniów oraz nauczyciela,
integracja międzyprzedmiotowa,
wymiar europejski,
innowacja/kreatywność,
ogólna jakość,

trwałość.

Europejska współpraca szkół 2007-2017

PROJEKTY 2016/2017:

"See it, hear it, touch it,...love it!", 2R2 oraz 1A-2, koordynator: Iwona Jodłowska, Francja(Claudine Coatanéa), Włochy(Patrizia Roma), Hiszpania(Nieves Méndez Ruiz)

PROJEKTY 2015/2016:

"Active Citizens in Europe", klasa 1A i 1S

PROJEKTY 2014/2015:

"Mirror, mirror", kl.2b-1, 3R3, Francja i Włochy (koordynator: Iwona Jodłowska) webpage, Europejski znak jakości, 1 miejsce w European Prizes 2016

PROJEKTY 2013/2014:

"The Big Lie", kl.2A-1, Francja i Portugalia (koordynator: Iwona Jodłowska) webpage, Europejski znak jakości 1 miejsce w Polsce

"One world, one race", kl. 2spw, Tunezja, Niemcy, Włochy, Turcja, Rumunia, Łotwa, Europejski znak jakości 1 miejsce w Polsce

"Old buildings in our towns", kl.2R, Włochy, Grecja, Rumunia, Turcja, (koordynator: A.Szatkowska)

PROJEKTY 2012/2013:

"Ups & downs", klasa 1ab (I.Jodłowska), Francja (Claudine Cotanea), Hiszpania (Miguel Pedro), Korea Południowa(Cassie Conelly) Europejski znak jakości

PROJEKTY 2011/2012:

"Picture yourself" - projekt realizowany ze szkołą we Francji i Hiszpanii Europejski znak jakości 1 miejsce w Polsce

Nieves Méndez Ruiz, IES Heliche, Spain
Iwona Jodlowska, Liceum Ogólnokształcące No.11, Poland
Claudine Coatanéa, Lycée Marguerite Yourcenar, France

certyfikat projektu

strona projektu

PROJEKTY 2010/2011:

"Is Youth Culture Universal? - projekt realizowany przez LO nr 11 we współpracy z: Europejski znak jakości

Liceo scientifico "A. Volta", Italy (Anna Rosa Gioffre'), IES Can Vilumara, Spain (Felisa Freire), Lycée Ambroise Croizat, France (Catherine Grandmottet), BURSA POLİS KOLEJİ MÜDÜRLÜĞÜ, Turkey (Murat Yilmaz), College National, Romania (Oana Pitur)

link do projekty
strona projektu

PROJEKTY 2007-2010:

1." I'm a teen and loving it. - współpraca ze szkołą Izmir Kiz Lisesi, Turkey,

IES Can Vilumara, Spain, SZŠ a VOŠZ Liberec, Czech Republic. (p. I.Jodłowska, p.M.Pijanowski)

2. "Our life across borders" - we współpracy z SZŠ a VOŠZ Liberec, Czech Republic. (I.Jodłowska)

3. "Our customs and festiwals-similarities and differences among European countries", we współpracy ze

szkołami z Cypru, Włoch,Rumunii, Portugalii, Hiszpanii (p.A.Trojak).

4. "Great personalities in our countries' past and present". (p.J.Mikluszka we współpracy ze szkołą w Irlandii)

4. "Write a play with me!"- projekt realizowany ze szkołą i.s.i.s. C. Facchinetti Busto Arsizio, Italy. (p.M. Dąbrowska

oraz p.T.Piechnik).

5. "Endangered Animals In Our Cultures" -projekt realizowany ze szkołą rumuńską Colegiul Silvic „Bukovina”.

(p.M.Dąbrowska).