Zespół Szkół nr 19 we Wrocławiu

GLOBE 2012/2013

W dniach 8-11.06.2013 uczniowie klasy II B Patrycja Reczek i Marcin Mucha reprezentowali naszą szkołę w GLOBE GAMES 2013,

corocznej imprezie międzynarodowego Programu edukacyjnego Global Learning and Observation to Benefit the Environment, który realizowany jest w 111 krajach na świecie, w tym w Polsce już od 16 lat.

Nasi uczniowie w tym roku w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęli II miejsce.

Tematem tegorocznego edycji było: "Badaj Klimat z Programem GLOBE - Badawcza Kampania Klimatyczna"

Spotkanie było organizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod patronatem Starosty Sławińskiego i Burmistrza Darłowa oraz Urzędu Morskiego w Słupsku. Współorganizatorem imprezy był Zespół Szkół Morskich w Darłowie.
Uczestnicy badali zapylenie atmosfery, w tym aerozoli, wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Warszawskiego. Pomiary były prowadzone przy pomocy m.in. fotometru słonecznego, pirometrów i luksomierzy. Prowadzono również obserwację rodzajów chmur i stopnia zachmurzenia, koloru nieboskłonu oraz szacowanie widzialności. Nie zabrakło także dyscyplin o tematyce lżejszej, gier i zabaw.
Uroczyste zakończenie GLOBE Games i wręczanie nagród odbyło się wieczorem 10 czerwca, na terenie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

Migawki filmowe

1) pomiar temperatury