Grupa prawnicza (j. polski, historia)

Ta grupa przedmiotów rozszerzonych to tegoroczna nowość. Postanowiliśmy stworzyć taki kierunek dla osób, które interesują zagadnienia z zakresu prawa, administracji, zwłaszcza, że jest to bardzo oblegany kierunek studiów. Uczniowie w tej grupie będą zapoznawać się kodeksami obowiązującymi w prawie polskim, ale także mierzyć się z logiką czy historią ustroju Polski i innych państw. W ramach zajęć dodatkowych uczniowie będą mieli możliwość uczestniczyć w prawdziwych rozprawach sądowych, czerpać wiedzę od czynnych zawodowo sędziów i prawników. To profil dla osób pracowitych, wytrwałych, dociekliwych oraz myślących logicznie i analitycznie.

Absolwenci tego kierunku będą mogli kontynuować naukę na Uniwersytecie Wrocławskim.

Sugerowane przedmioty rozszerzone :  j. polski, historia

Przedmioty punktowane przy rekrutacji : j. polski, matematyka, historia

Inne osiągnięcia ustalone przez dyrektora szkoły ponadgimnazjalnej