Grupy sportowe (piłka nożna dziewcząt, siatkarska-wodniacka)

Od nowego roku szkolnego pragniemy wznowić nabór do, istniejącej już w latach ubiegłych w naszej szkole, grupy wioślarskiej. Postanowiliśmy jednak ją zmodyfikować, a w zasadzie rozszerzyć. Będzie to grupa wodniacka, kształtująca swoje umiejętności nie tylko w wioślarstwie, ale tez w żeglarstwie. Stawiamy na rozwijanie umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. Będziemy współpracować z klubem wioślarskim Wratisalvia oraz klubem żeglarskim Shark. Nasza siłownia wyposażona jest w ergometry wioślarskie zatem trening będzie możliwy cały rok. Chętni będą mogli zdobyć patent żeglarski.

Grupa siatkarska i piłka nożna dziewcząt to dyscypliny cieszące się  dużym zainteresowaniem w naszej szkole. Nasi uczniowie współpracują z klubem Ślęza Wrocław i otrzymują wsparcie metodyczne zawodników Gwardii Wrocław. Grupa siatkarska jest prowadzona przez zawodowego trenera I Klasy Drużyny Bester Bielawianka Bielawa.

Rekrutacja do klasy sportowej odbywa się w oparciu o test sprawnościowy ukierunkowany z zakresu siatkówki, piłki nożnej i wioślarstwa, w zależności od wybranej dyscypliny.  Grupy sportowe będą trenować w klubach i na obiektach szkoły, które są profesjonalnie wyposażone w dwa boiska (jedno wielofunkcyjne i jedno ze sztuczną nawierzchnią, dwie siłownie oraz dwie sale gimnastyczne). Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską w ramach 3 godzin wychowania fizycznego oraz 7 godzin treningowych.

Przedmioty rozszerzone :  biologia, geografia, język angielski

Przedmioty punktowane w rekrutacji : j. polski, matematyka, j. angielski, biologia

Dodatkowo test sprawnościowy

Egzaminy sprawnościowe do oddziałów sportowych odbędą się w I terminie:

Do klasy piłkarskiej:

25 maja 2020 (poniedziałek) godz. 15:00

Do klasy siatkarskiej:

26 maja 2020 (wtorek) godz. 14:00

Do klasy wioślarsko-żeglarskiej:

25 maja 2020 (poniedziałek) godz. 13:00

15 czerwca 2020r. II termin przeprowadzenia próby sprawności fizycznej dla kandydatów, którzy z przyczyn niezależnych od nich nie mogli przystąpić do sprawdzianu w I terminie

Złożenie deklaracji przystąpienia do próby sprawności fizycznej do klas sportowych w terminie od 11 maja do 20 maja 2020rw sekretariacie LO XI.