Klasy sportowe (piłka nożna dziewcząt, piłka siatkarska)

Grupa siatkarska i piłka nożna dziewcząt to dyscypliny cieszące się  dużym zainteresowaniem w naszej szkole. Nasi uczniowie współpracują z klubem Ślęza Wrocław i otrzymują wsparcie metodyczne zawodników Gwardii Wrocław. Klub uruchomił nowe Centrum Piłkarskie w Kłokoczycach w którym trenują  dziewczyny. Centrum Piłkarskie Ślęza Wrocław #Kłokoczyce

Grupa siatkarska jest prowadzona przez zawodowego trenera I Klasy Drużyny Bester Bielawianka Bielawa.

Rekrutacja do klasy sportowej odbywa się w oparciu o test sprawnościowy ukierunkowany z zakresu siatkówki lub piłki nożnej.  Grupy sportowe będą trenować na obiektach szkoły, które są profesjonalnie wyposażone w dwa boiska (wielofunkcyjne i ze sztuczną nawierzchnią, dwie siłownie oraz dwie sale gimnastyczne). Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską w ramach 3 godzin wychowania fizycznego oraz 7 godzin treningowych.

Przedmioty punktowane w rekrutacji : j. polski, matematyka, j. angielski, biologia

Dodatkowo test sprawnościowy

Egzaminy sprawnościowe do oddziałów sportowych
 odbędą się w  terminie:
Do klasy piłkarskiej:
I termin :      1 czerwca 2021 (wtorek), godz. 14:30 ul. Zakrzowska 3 Wrocław
II termin :      22 czerwca 2021 (wtorek), godz. 14:30 ul. Zakrzowska 3 Wrocław

Do klasy siatkarskiej:
I termin :    2 czerwca 2021 (środa), godz. 16:00    boisko szkolne LO XI
II termin :    14  czerwca 2021 (środa), godz. 16:00    boisko szkolne LO XI

II termin przeprowadzenia próby sprawności fizycznej jest przewidziany dla kandydatów, którzy z przyczyn niezależnych od nich nie mogli przystąpić do sprawdzianu w I terminie

Złożenie deklaracji przystąpienia do próby sprawności fizycznej do klas sportowych w terminie od 17 maja do 31 maja 2021 r. w sekretariacie LO XI.