Zespół Szkół nr 19 we Wrocławiu

Rekrutacja do klasy biologiczno-chemicznej

Klasa biologiczno-chemiczna 2019/20 dla absolwentów szkoły podstawowej.

Klasa o profilu biologicznym to wieloletnia tradycja naszej szkoły. Propozycja takiej klasy skierowana jest do uczniów interesujących się przedmiotami przyrodniczymi. To idealne miejsce dla tych, co lubią zgłębiać tajniki zdrowego stylu życia, naturalnej pielęgnacji ciała, chcą ratować zdrowie i życie innym poprzez zdobywanie wiedzy z zakresu fizjoterapii i ratownictwa medycznego.

Klasa biologiczno-chemiczna będzie współpracować z Uniwersytetem MedycznymPrzyrodniczym oraz Politechniką Wrocławską. Uczniowie, ze względu na posiadane przez nas nowocześnie wyposażone pracowanie chemiczną i biologiczną, będą nie tylko wykonywać dużo eksperymentów w trakcie zajęć szkolnych, ale także na uczelniach wyższych. Dodatkowo uczniowie biorą udział w zajęciach organizowanych przez instytucje zewnętrzne np. Ogród Zoologiczny i Botaniczny.

Do tej klasy zawsze jest przypisany projekt edukacyjny, mający na celu rozwijanie zdolności i pogłębianie wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.

Absolwenci tej klasy mogą kontynuować naukę na atrakcyjnych kierunkach studiów oferowanych przez min. Uniwersytet Medyczny, Przyrodniczy, Wrocławski, Politechnikę Wrocławską czy Akademię Wychowania Fizycznego.

Harmonogram rekrutacji 2019-2020

System rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych we Wrocławiu!

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020 - plakat

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020 - prezentacja

Klauzula - rekrutacja ucznia do placówki oświatowej