Rekrutacja do klasy biologiczno-psychologicznej

Klasa biologiczno-psychologiczna 2019/20 dla absolwentów gimnazjum.

Klasa została stworzona ze względu na duże zainteresowanie uczniów przedmiotami przyrodniczymi jak i z zakresu psychologii. W związku z tym, że biologia ściśle wiąże się z psychologią, a są to najbardziej oblegane u nas profile postanowiliśmy je połączyć. Zatem jest to klasa, gdzie znajdą coś dla siebie osoby zainteresowane:

Klasa przygotowuje uczniów do studiowania na kierunkach: psychologia, pedagogika, kulturoznawstwo, doradztwo zawodowe, ale też absolwenci będą mogli studiować na Uniwersytecie Medycznym, Przyrodniczym, Politechnice Wrocławskiej czy Akademii Wychowania Fizycznego.

Do tej klasy będzie przypisany projekt edukacyjny pozwalający uczniom na rozwijanie swoich kompetencji.Uczniowie będą uczestniczyli w zajęciach praktycznych z biologii i chemii w naszych nowocześnie wyposażonych pracowniach, ale też na uczelniach wyższych min. Uniwersytecie Medycznym czy Przyrodniczym. Podobnie będą brali udział w warsztatach psychologicznych w szkole, ale też prowadzonych w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej.

W klasie I uczniowie realizują przedmioty na poziomie podstawowym, a od klasy II zaczynają przedmioty rozszerzone

Harmonogram rekrutacji 2019-2020

System rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych we Wrocławiu!

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020 - plakat

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020 - prezentacja

Klauzula - rekrutacja ucznia do placówki oświatowej