Zespół Szkół nr 19 we Wrocławiu

Wyciskanie Sztangi Leżąc

Drużynowe Mistrzostwa Szkoły w Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi Leżąc

II Drużynowe Mistrzostwa Szkoły w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc

W czwartek 9 kwietnia 2015 r. odbyły się II Drużynowe Mistrzostwa Szkoły w wielokrotnym wyciskaniu. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn klasowych. Mistrzostwo Szkoły obroniła klasa 3 A wyciskająca w składzie: Witalij Orikchowskyy, Tomasz Pękalski oraz Mateusz Świerc. Mistrzowie Szkoły w sumie wycisnęli sztangę ważącą 30 kg 240 razy. II miejsce zajęła ekipa 3 SW/3 B w składzie: Karol Stachowiak, Damian Łysiak oraz Dominik Matusik wyciskając sztangę 213 razy. III miejsce zajęła klasa 3 SP w składzie: Przemysław Salamaga, Michał Poznański oraz Kacper Kaczmarek wyciskając sztangę 194 razy.

Tutaj zdjęcia, a tutaj film z próbą Witalija.

W sumie podczas zawodów uczniowie wycisnęli sztangę 1082 razy co dało prawie 32,5 tony podniesionego ciężaru. W stosunku do I edycji poziom naszych zawodów nieznacznie się podniósł. W zeszłym roku średnio każdy uczeń wycisnął 58,5 razy, natomiast w II edycji średnia ta wyniosła 60,111 razy.

Wyróżnić należy klasę 1 B w składzie: Patryk Soyer, Igor Kiedrzyń oraz Jakub Gigiel, która zajęła IV miejsce wyciskając sztangę 183 razy i podjęła wyrównaną rywalizację z klasami trzecimi.

W klasyfikacji indywidualnej ponownie najlepiej wypadł Witalij Orikchovskyy, który wycisnął sztangę 146 razy, drugi był Patryk Soyer z 85 powtórzeniami, a trzecie miejsce z 82 powtórzeniami ex aequo zajęli koledzy z klasy Karol Stachowiak oraz Dominik Matusik. Na czwartym miejscu z jednym powtórzeniem mniej - 81 razy uplasował się Kacper Kaczmarek.

Gratulacje dla wszystkich uczestników za walkę do ostatniego powtórzenia składają organizatorzy zawodów panowie Tomasz Jęsiak i Łukasz Szwiec.

2 A Drużynowym Mistrzem Szkoły w wyciskaniu w roku szkolnym 2013/14

W I Drużynowych Mistrzostwach Szkoły w Wyciskaniu Sztangi Leżąc zdecydowanie zwyciężyła klas 2 A w składzie: Rafał Chyliński, Bartosz Domal, Vitalij Orikhovskyy, przed klasą 2 SW w składzie: Martin Lewczuk, Karol Stachowiak, Krystian Biedrzyński. Trzecie miejsce zajęła klasa 2 B w składzie: Damian Łysiak, Wiktor Krajewski, Arek Strzelczyk.

Tutaj zdjęcia z zawodów.

Klasyfikacja indywidualna:

1. Vitalij Orikhovskyy 2 A - 163 - Tutaj do obejrzenia próba Vitalija.

2. Karol Stachowiak 2 SW - 87,

3. Arek Strzelczyk 2 B - 77,

4. Mateusz Cioch 3 D - 67,

5. Kacper Kaczmarek 2 SP - 64. Tutaj próba Kacpra.

Poniżej można zobaczyć:

Próba Martina Lewczuka z klasy 2 SW,

Próba Przemysława Salamagi z Klasy 2 SP,

Próba Karola Hornika z klasy 3 D,

Próba Krystiana Biedrzyńskiego z klasy 2 SW,

Wszystkie wyniki oraz kolejność w wiadomościach poniżej.

Drużynowe Wyciskanie Sztangi 2014

W piątek 11 kwietnia odbyły się I Drużynowe Mistrzostwa Szkoły w Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Do zawodów zgłosiły się 3-osobowe reprezentacje z 8 klas.

Każda klasa musiała ustalić kolejność wyciskania swoich zawodników. Następnie przedstawiciele drużyn losowali kolejność wyciskania swoich klas. Kolejność losowania była następująca: 3 LP, 2 A, 2 B, 1 SP, 2 SP, 3 D, 2 SW, 3 A. Po losowaniu do swoich prób podchodzili zawodnicy nr 1 z każdej klasy, następnie zawodnicy nr 2, a kończyli zawodnicy nr 3.

W sumie swoje próby wykonało 24 zawodników, którzy łącznie podnieśli ponad 42 tony 120 kg. Wykonali oni ponad 1404 wyciśnięcia sztangą o ciężarze 30 kg. Rewelacyjną próbę wykonał Vitalij Orikhovskyy z klasy 2 A, który wycisnął sztangę 163 razy !!!. Według obserwatorów najładniej technicznie swoją próbę wykonał Kamil Kostrzewa z klasy 3 A.

Za odwagę należy pochwalić klasę 1 SP, która jako jedyna z klas pierwszych przystąpiła do zawodów. Ostatecznie zajęli ostatnie miejsce, ale jak mówił ojciec nowoczesnej idei olimpijskiej baron Pierre de Coubertin - nie liczy się wynik, najważniejszy jest udział w zawodach. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników składają organizatorzy zawodów panowie Tomasz Jęsiak i Łukasz Szwiec.

Drużynowe Mistrzostwa Szkoły w wielokrotnym wyciskaniu sztangi 30 kg leżąc

Wyniki zawodów z dnia 11 kwietnia 2014 r.

Zapisy do Mistrzostw Szkoły

Drużynowe Mistrzostwa Szkoły

w Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Termin: 11.04.2014 r (piątek) godz: 1130-1245 (5 lekcja).

Miejsce: mała sala gimnastyczna.

Ciężar: 30 kg.

Regulamin zawodów:

1. W zawodach biorą udział trzyosobowe reprezentacje klas.
  2. Zapisy do środy 2 kwietnia u panów Łukasza Szwieca lub Tomasza Jęsiaka (należy podać nazwiska reprezentantów oraz kolejność wyciskania).
  3. Aby powtórzenie było zaliczone sztanga musi mieć kontakt z klatką piersiową, a następnie musi być pełen wyprost ramion.
  4. Dopuszczalne są przerwy w wyciskaniu pod warunkiem, że sztanga będzie w górze (na wyprostowanych ramionach) i taka przerwa nie może trwać więcej niż 3 sekundy.
  5. W zawodach zwycięży klasa, której suma wyników trzech zawodników będzie największa.
  6. Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna, w której zwycięży uczeń z największą ilością powtórzeń.
  7. Przed zawodami odbędzie się losowanie kolejności wyciskania pierwszych zawodników z klas (zawody zaczynają zawodnicy z numerem 1 w zgłoszeniach z danych klas, a kończą zawodnicy z numerem 3).