im. Stanisława Konarskiego
we Wrocławiu

Aktualności sportowe

Zimowy Halowy Turniej Piłkarski - Futbol na Wielkiej Wyspie

W środę 23 stycznia 2013 r. w naszej szkole odbył się promocyjny turniej halowej piłki nożnej dla szkół gimnazjalnych o nazwie: Zimowy Halowy Turniej Piłkarski - Futbol na Wielkiej Wyspie, który został uroczyście rozpoczęty przez dyrektora ZS nr 19 pana Wiesława Filipiaka. Tutaj zdjęcia z turnieju.

Do zawodów zgłosiło się sześć szkół gimnazjalnych, które poprzez losowanie zostały podzielone na dwie grupy. Do grupy pierwszej trafiły GM 20, GM 19 oraz GM 13, natomiast do grupy drugiej trafiły GM 2, GM 21 oraz GM 4. W grupach drużyny grały systemem "każdy z każdym" - dwie pierwsze ekipy z grup trafiły do półfinałów, natomiast trzecie grały o 5 miejsce.

Z okazji tego turnieju naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele aktualnych Mistrzów Polski w piłce nożnej drużyny Sląska Wrocław bracia Łukasz i Rafał Gikiewicz. Opowiedzieli oni o swoich początkach, a także sezonie w którym zdobyli mistrzowski tytuł. Zawodnicy odpowiadali również na pytania uczniów i rozdawali autografy.

Po spotkaniu z piłkarzami odbyły się mecze finałowe w których najlepszą drużyną turnieju okazali się uczniowie Gimnazjum nr 20 przed Gimnazjum nr 19Gimnazjum nr 4.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany przez opiekunów drużyn Paweł Zasiadczyk z GM nr 2.

Tutaj oficjalna kolejność drużyn oraz wyniki meczów.

Turniej sędziowali: Arkadiusz Matuszczak 3 A, Michał Poznański, Jakub Bohdanowicz oraz Radosław Milewski (wszyscy 1 SP).

Zawody zorganizowali oraz przeprowadzili nauczyciele: Magdalena Wesołowska-Rańda, Wojciech Burzyński oraz Łukasz Szwiec.