Zespół Szkół nr 19 we Wrocławiu

Mistrzostwa Wrocławia w Halówce

17 stycznia reprezentacja XI LO w piłce halowej dziewcząt zakończyła zmagania w Mistrzostwach Wrocławia zajmując w pełni zasłużone I miejsce.

18 stycznia 2019 | Anna Domaradzka- Żyła | Czytaj całość

Mityng w Cottbus

12 stycznia w niemieckim Cottbus odbył się Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny. Nasz uczeń Kacper Wieczorek zdobył brązowy medal na 60 m, dwukrotnie poprawiając rekord życiowy - w eliminacjach 7.25 i w finale 7.21. W biegu na 200 m Kacper zajął 4 miejsce z bardzo dobrym wynikiem 23.78.

17 stycznia 2019 | Tomasz Marszewski | Czytaj całość

Eko- eksperyment

Na dzisiejszych zajęciach w ramach realizacji projektu pt. "Eko- eksperyment" uczniowie klasy IB pokazali, że można stworzyć coś z odpadów, śmieci. I tak powstała sukienka balowa, robot wielofunkcyjny, czołg, koń, jednorożec Stefan, podręczna kosmetyczka czy wyciskarka. Zresztą zobaczcie sami....

17 stycznia 2019 | Jolanta Jaszczak | Zobacz zdjęcia

Zapraszamy serdecznie na spektakl multimedialny "Nadzieja”

Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie na spektakl multimedialny "Nadzieja”, który powstał na bazie obserwacji przemian współczesnego świata i porusza trudną problematykę występujących nierówności społecznych.

Miejsce i czas: IMPART, Sala duża, środa 23.01.2019, godz. 19:00

Wstęp – CEGIEŁKA, ilość miejsc ograniczona, wymagana rejestracja pod linkiem:

>> rejestracja na spektakl "Nadzieja" <<

Spektakl to praca zbiorowa młodych, utalentowanych ludzi pod kierunkiem Lilianny Borowskiej i Aleksandry Gisges-Daleckiej. Taniec z ogniem, układy taneczne, muzyka, śpiew, efekty specjalne, niezwykłe kostiumy i choreografia składają się na wydarzenie pełne emocji i niespodzianek. Na deskach wrocławskiego Centrum Kultury Impart stanie przed Państwem 25 młodych artystów, którzy dzięki wielkiej pasji i zaangażowaniu, za pomocą gestu, tańca i śpiewu zaznaczą swój głos wobec realiów otaczającej ich rzeczywistości.

Ideą spektaklu jest jednak przede wszystkim fakt, iż twórcy oraz młodzi aktorzy występujący w spektaklu zagrają dla swojej szkolnej Przyjaciółki – Julii Zakrockiej, niepełnosprawnej 18-latki chorującej od urodzenia na Artrogrypozę (schorzenie polegające na przykurczach mięśni i stawów). Celem jest zebranie 260 000 zł na pokrycie kosztu robotycznego ramienia Jaco firmy Kinova, który zastąpi jej niesprawne ręce oraz zapewni większą niezależność. Robotyczne ramie Jaco firmy Kinova, o którym marzy Julia, to byłaby dla niej "trzecia ręka - jedyna sprawna".

16 stycznia 2019 | Czytaj całość

Festiwal Młodych na świecie, ŚDM Panama 2019

Nasi uczniowie Gabrysia i Wojciech będą relacjonować największy chrześcijański Festiwal Młodych na świecie, ŚDM Panama 2019.

16 stycznia 2019 | Tomasz Piechnik