Wyjście na wykład do Instytutu Nauk Geologicznych UWr

W  sobotę 19.10.2019 r. uczniowie XI Liceum Ogólnokształcącego  uczestniczyli  w wykładzie pt.:,,Odpady przemysłu hutniczego: powstanie, charakterystyka i zastosowanie”, który wygłosiła dr Anna Potysz  w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach cyklu wykładów pt.:,,Tajemnice Ziemi i Wszechświata”.

20 października 2019 | Andrzej Starużyk  | Czytaj całość

We can be heroes, just for one day

Nasze wspaniałe dziewczyny sprawiły kolejną miłą niespodziankę, w czwartek 10 października zajęły 3 miejsce w finałach dolnośląskiej licealiady w sztafetowych biegach przełajowych.

17 października 2019 | Tomasz Jęsiak | Czytaj całość

NOC BIBLIOTEK – ZWIEDZANIE OSSOLINEUM pod hasłem: „Znajdźmy wspólny język”

Na  SOBOTĘ, 5 PAŹDZIERNIKA  w naszej szkole zostało zaplanowane wyjście w ramach Nocy Bibliotek do Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu, powszechnie znanego jako Ossolineum.

17 października 2019 | Damiana Nowak | Czytaj całość

Wycieczka do Zagórza Śląskiego

10 października uczniowie klasy I B i II B uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Zagórza Śląskiego, którego celem było poznanie walorów przyrodniczych krajobrazowego rezerwatu przyrody „Góra Choina”, który chroni starodrzew bukowo - dębowy; wędrówka ścieżką edukacyjną „W centrum Natury 2000” wokół jeziora Bystrzyckiego; zwiedzenie zamku Grodno.

15 października 2019 | Jolanta Jaszczak | Zobacz zdjęcia

Całodobowa bezpłatna infolinia

Znalezione obrazy dla zapytania ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów.Szanowni Państwo,od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

14 października 2019 | Elżbieta Hermanowicz | Czytaj całość