Szachy

II Wiosenny Turniej Szachowy dla gimnazjalistów.

10 czerwca odbył się w naszej szkole II Wiosenny Turniej Szachowy dla gimnazjalistów.Po siedmio-rundowych zmaganiach najwięcej punktów uzyskał uczeń 13 Gimnazjum Piotr Kubicki.Drugie miejsce zajął Jakub Pancerz z kl 3a a trzecie uczeń 13 Gimnazjum Krzysztof Staroń.Najlepszą dziewczyną okazała się Dominika Len.

Mistrzostwa Szkoły w Szachach

W piątek 26 października odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Zgłosiło się 26 zawodników z klas gimnazjalnych i liceum.

Każdy z graczy miał do rozegrania 6 partii. Turniej przebiegł w sportowej atmosferze, wszyscy walczyli o najlepszy
wynik, bowiem sklasyfikowani najwyżej będą reprezentować szkołę na zawodach międzyszkolnych już 30 października.Sędzią głównym był p.Janusz Żyła, który poprowadził też krótki wykład szachowy dla uczestników turnieju.

Wyniki turnieju:

1 miejsce Jakub Pancerz z kl 3 gimnazjum

2 miejsce Rybałt Kaczorowski kl 2b

3 miejsce Dominika Drozd kl 2a

4. Damian Woliński kl 1b

5.Wojciech Świerc kl 3s

6.Konrad Łoboda kl 3p

7.Kacper Wieczorek kl 2c

8.Maurycy Jurczykowski kl 1b

Zawody zorganizowała i przeprowadziła Anna Domaradzka-Żyła

Mistrzostwa Szkoły w Szachach

W piątek 3 listopada odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Turniej jest eliminacją do rozgrywek międzyszkolnych,które zostaną rozegrane 21 listopada

Zwyciężył wygrywając wszystkie 6 rund Adrian Gajdamowicz z kl 2P, drugi był Sebastian Kania także z 2P, a trzeci Kacper Wieczorek z kl.1c

Kolejne miejsca zajęli:

4.Maurycy Jurczykowski 3a gimn.

5.Najlepsza dziewczyna Maria Uryga 3a

6.Monika Bilska 2S

7.Mateusz Szczepaniak 2S

8.Andrzej Józenków 3a gimn.

9.Mateuz Uryga 3a gimn.

10.Dominika Sypień 3a gimn.

W turnieju wzięło udział 26 uczestników

Turniej przygotowała i przeprowadziła Anna Domaradzka-Żyła

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Mistrzostwa Szkoły w szachach 2015/16

W czwartek 28 stycznia 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w szachach. Zawody zorganizowała oraz przeprowadziła pani Anna Domaradzka-Żyła.

Szachowym Mistrzem Szkoły na rok szkolny 2015/16 został Błażej Matys z klasy 2 SP, drugie miejsce zajął Konrad Brożyna z klasy 2 SW, natomiast na trzecim miejscu ex aequo uplasowali się zeszłoroczny Mistrz Szkoły Jakub Korżel z klasy 1 B oraz Filip Parzyszek z klasy 3 B.

Mistrzostwa Szkoły w szachach 2014/2015

W poniedziałek 12 stycznia odbyły się Mistrzostwa Szkoły w szachach. W zawodach wystartowało 18 zawodników. Zawody zorganizowała oraz przeprowadziła pani Anna Domaradzka- Żyła.

Tutaj zdjęcia

Mistrzem Szkoły w szachach na rok szkolny 2014/2015 został Jakub Korżel z klasy 1 B. Drugie miejsce zajął Tomasz Rudnicki z klasy 2 A, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Damian Szaciło z klasy 3 SW. Cała trójka zdobyła po 4,5 pkt. Najlepszą z dziewcząt była Olga Urban. Ta czwórka uczniów będzie reprezentowała naszą szkołę w rozgrywkach międzyszkolnych.

Oficjalna kolejność:

1. Jakub Korżel - 4,5 pkt,

2. Tomasz Rudnicki - 4,5 pkt,

3. Damian Szaciło - 4,5 pkt,

4. Paweł Pawliszko - 4 pkt,

5. Filip Parzyszek - 4 pkt,

6. Adrian Kapral - 3,5 pkt,

7. Jan Zamirowski - 3 pkt,

8. Franciszek Luciński - 3 pkt,

9. Olga Urban - 3 pkt,

10. Michał Bartusiak - 3 pkt.

Łukasz Maksymowicz Mistrzem Szkoły w szachach 2013/2014

Łukasz Maksymowicz z klasy 3 D w poniedziałek 13 stycznia 2014 r. został Mistrzem Szkoły w szachach na rok szkolny 2013/2014. W zawodach uczestniczyło 22 uczniów. Najlepsi uczniowie z Łukaszem na czele będą reprezentować naszą szkołę na zawodach międzyszkolnych.

Oto oficjalna kolejność zawodów:

1. Łukasz Maksymowicz - 6 pkt,

2. Marek Polak - 5 pkt,

3. Marcin Mucha - 4 pkt,

4. Adam Sienkiewicz - 4 pkt,

5. Patryk Paszkowski - 4 pkt,

6. Kamil Kostrzewa - 4 pkt,

7. Dominik Ondycz - 4 pkt,

8. Ewa Hałaczkiewicz - 3,5 pkt,

9. Filip Parzyszek - 3,5 pkt,

10. Aleksander Radoman - 3 pkt,

11. Michał Bartusiak - 3 pkt,

12. Olga Urban - 3 pkt.

Zawody zorganizowała oraz przeprowadziła pani Anna Domaradzka-Żyła.

Mistrzostwa Szkoły w szachach 2013/2014

W poniedziałek 13 stycznia 2014 r. w sali 118 odbędą się Mistrzostwa Szkoły w szachach.

Początek zawodów o godzinie 900, a zakończenie po 5 lekcji (uczniowie chętni zwolnieni z lekcji 1 - 5).

Zapisy u nauczycieli WF do 10 stycznia. Ilość miejsc ograniczona.

Zawody są eliminacją do rozgrywek międzyszkolnych. Organizatorem zawodów jest pani Anna Domaradzka-Żyła.

Mistrzostwa Szkoły w szachach w roku szkolnym 2012/13

W piątek 18 stycznia 2013 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w szachach. Do zawodów przystąpiło 18-stu uczniów. Tytuł Mistrza Szkoły nie został rozstrzygnięty. Pierwsze miejsce ex aequo zdobyli Marcin Mucha z klasy 2 B oraz Łukasz Maksymowicz z klasy 2 D zdobywając po 5.5 punkta. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Benc z klasy 2 C.

Tutaj zdjęcia z zawodów.

Wyniki:

1-2. Marcin Mucha 2 B - 5.5 pkt,

1-2. Łukasz Maksymowicz 2 D - 5.5 pkt,

3. Grzegorz Benc 2 C - 5 pkt,

4. Miłosz Maryniak 2 A - 4 pkt,

5. Mateusz Morąg 2 B - 4 pkt,

6. Patryk Paszkowski 2 D - 3.5 pkt,

7. Filip Skalski 2 B - 3 pkt,

8. Bartosz Potocki 2 B 3 pkt,

9. Aleksander Radoman 3 C - 3 pkt,

10. Marcin Gawroński 2 B - 2.5 pkt.

Zawody przeprowadziła i sędziowała pani Anna Domaradzka-Żyła.