Profilaktyka i terapia

Znalezione obrazy dla zapytania ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów.Szanowni Państwo,

od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.p

Wykaz i harmonogram planowanych warsztatów i spotkań profilaktycznych:

- zajęcia integracyjne – do 15 września ;

- spotkanie edukacyjno-profilaktyczne na temat przeciwdziałania uzależnieniom od środków zmieniających świadomość – I semestr;

- spotkanie ze strażnikiem miejskim na temat odpowiedzialności prawnej i karnej uczniów – I semestr;

- zajęcia na temat przeciwdziałania agresji i różnym formom przemocy (w tym cyberprzemocy) – II semestr

- zajęcia edukacyjno-profilaktyczne na temat profilaktyki raka jadra – II semestr

- zajęcia profilaktyczne na temat przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu i innych środków zmieniających świadomość – I semestr

- zajęcia na temat bezpieczeństwa w Internecie i odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych - II semestr

- zajęcia edukacyjno-profilaktyczne promujące zdrowy styl życia – I semestr

- zajęcia na temat przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i tolerancji wobec osób o odmiennych wartościach kulturowych i światopoglądowych - II semestr

- zajęcia informacyjno-warsztatowe „Zanim wybierzesz” w MOWAZ – październik/listopad

- spotkanie na temat możliwych ścieżek kariery po ukończeniu szkoły – I semestr;

- Szkolne Targi Edukacyjne – luty 2019

- zajęcia profilaktyczne na temat bezpieczeństwa w mediach społecznościowych – II semestr

Dla chętnych :

- WOLONTARIAT