Aktualności sportowe

Tumski Cup 2013

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej - Klub Sportów Wodnych i Rowerowych PEGAZ reprezentowane przez Ewę Gancarz, Wicemistrz Olimpijski Paweł Rańda oraz Hotel Tumski reprezentowany przez Zbigniewa Pasiekę zapraszają do uczestnictwa w czwartej już edycji zawodów na łodziach smoczych - TUMSKI CUP.

Celem zawodów jest promocja Wrocławia i Dolnego Śląska, poprzez ukazanie walorów sportowo-rekreacyjnych Odry oraz popularyzacja rzeki jako miejsca rekreacji i aktywnego spędzania czasu. Impreza dedykowana jest mieszkańcom Wrocławia i Dolnego Śląska.
Zawodom patronują również Biuro Promocji Miasta Wrocławia, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

Impreza odbędzie się 14 września 2013 roku we Wrocławiu, na Odrze przy Wyspie Bielarskiej. TUMSKI CUP jest kontynuacją Wrocławskich Wyścigów na Łodziach Smoczych. W zawodach wezmą udział mieszkańcy Dolnego Śląska oraz przedstawiciele dolnośląskich firm. W tym roku kulminacyjnym momentem Imprezy będzie wyścig pomiędzy Reprezentacją - Wrocław Europejska Stolica KulturyReprezentacją - Wrocław World Games. W ten sposób chcielibyśmy promować 2 wielkie wydarzenia z udziałem naszego miasta, prezentując szerokiej publiczności ich idee i wartości.

Wydarzenie organizowane 14 września 2013 to również festyn rekreacyjno-sportowy, do udziału którego zapraszamy dzieci z wrocławskich szkół. Dla kilkutysięcznej widowni organizator przygotował szereg atrakcji, takich jak:, występy artystyczne, spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek, wystawy tematyczne oraz konkursy z nagrodami.

Tutaj szczegółowy program imprezy

10 września 2013 | Powrót do spisu wiadomości