Aktualności sportowe

Pracowity weekend wioślarzy

W sobotę 14 września 2013 nasi wioślarze uczestniczyli w IV Tumski Cup. A oto sprawozdanie z tej niesamowitej imprezy opiekuna wioślarzy w naszej szkole, czyli pani Magdaleny Wesołowskiej-Rańdy:

"W rozgrywanych na Odrze wyścigach Łodzi Smoczych Tumski Cup 14.09 2013 było prawie wszystko; deszcz, słońce, radość zwycięzców, gorycz pokonanych i dużo emocji kibiców na lądzie. Nasi młodzi wioślarze startowali w biegu pokazowym, w którym Weronika Stoga z kl 2 SW płynęła z tegorocznym Mistrzem Polski Juniorów Dawidem Pieniakiem, natomiast Konrad Jeżak z kl 1SW popłynął z Mistrzynią Polski Juniorów Joanną Kulikowską wygrywając tę rywalizację. Dziękuję bardzo uczniom klas I i II SW, którzy jako wolontariusze przeprowadzili zawody na ergometrze wioślarskim."

Tutaj zdjęcia z obu imprez

Pracowity weekend wioślarzy

Natomiast w niedzielę 15 września dziewczyny z 2 SW kolejny raz uczestniczyły w biegu Mili Olimpijskiej, gdzie pokonały 1609 m:

"W dniu 15 września 2013 r. tuż po starcie maratończyków kolejny raz udział w Mili Olimpijskiej wzięły nasze uczennice z klasy II SW. Jak przystało na sportowców dziewczęta postanowiły poprawić zeszłoroczny rezultat i osiągnęły zamierzony cel. Bardzo duża frekwencja (ponad 3 tyś uczestników) przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku padnie kolejny rekord. Gratulacje sportowej postawy." powiedziała pani Magdalena Wesołowska-Rańda, która również ze swoją rodziną pokonała dystans jednej mili na Stadionie Olimpijskim.

19 września 2013 | Powrót do spisu wiadomości