im. Stanisława Konarskiego
we Wrocławiu

Aktualności sportowe

III miejsce siatkarzy w strefie Wrocław-Wschód

Bardzo dobre III miejsce w strefie, a także awans do Mistrzostw Wrocławia uzyskali nasi siatkarze. Poniżej sprawozdanie opiekuna naszych siatkarzy pana Tomasza Jęsiaka:

"W dniach 5.02.2014 i 10.02.2014 reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej rywalizowała w rozgrywkach licealiady strefy wschód.

W pierwszym meczu po zaciętej i bardzo wyrównanej walce (o czym świadczy gra w secie do 35 pkt. na przewagi) ulegliśmy LO XIV 2:0 i wydawało się, że nasza drużyna będzie tylko tłem dla pozostałych przeciwników. Nic bardziej mylnego, chłopcy zacisnęli zęby, wykonali ułańską szarżę i w kolejnych meczach pokonali faworytów EZN i LO II po 2:0, wykazując się dużą odpornością psychiczną i sportowym charakterem, dzięki czemu wyszliśmy z grupy i awansowaliśmy do dalszych rozgrywek, które odbyły się w ostatni czwartek (6.03.2014).

Pomimo osłabienia nieobecnością niektórych zawodników (obóz sportowy i choroba), już w pierwszym secie meczu z gospodarzami i faworytami LO X napędziliśmy strachu przeciwnikom, ostatecznie ulegając 26:24, w drugim secie było już trochę słabiej, ale warto tu dodać, że średnia wzrostu na korzyść rywali wynosiła przynajmniej 20cm. Pomimo przegranej, do drugiego pojedynku będącego jednocześnie rewanżem za porażkę z eliminacji z LO XIV przystąpiliśmy w pełni skoncentrowani, od początku uzyskując sporą przewagę, którą kontrolując utrzymaliśmy do końca seta. W drugim było trochę nerwów, ale ostatecznie wygraliśmy 2:0 w setach.

Najpewniejszym punktem zespołu, przede wszystkim w ataku był Michał Poznański, bardzo dojrzale grał (szczególnie w trzech pierwszych meczach) Wiktor Kryszałowicz, ale pozostali chłopcy również spisali się doskonale. W rozgrywkach grali, Michał Poznański (2SP), Wiktor Kryszałowicz(2A), Damian Gniłka(1SP), Damian Skorupa(2SW), Tobiasz Jarczak(1SW), Mateusz Stępin(1SW), Łukasz Wiech(1SW), Kacper Kaczmarek(2SP), Jakub Bohdanowicz(2SP) i Sebastian Stawiarz(1SP). Z wielką przyjemnością chciałbym wyróżnić całą drużynę za charakter, waleczność, naprawdę bardzo dobrą grę, najważniejsze, że uczestniczymy nadal w rozgrywkach, już jutro walczymy dalej…"

Siatkarzom gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych pojedynkach.