im. Stanisława Konarskiego
we Wrocławiu

Aktualności sportowe

Piłkarze powalczą o medale w Mistrzostwach Wrocławia

W czwartek 10 kwietnia 2014 r. nasza szkolna reprezentacja w piłce nożnej chłopców zapewniła sobie awans do najlepszej czwórki szkół we Wrocławiu. We wtorek 15 kwietnia nasi piłkarze powalczą o medale w ramach licealiady w piłce nożnej.

W fazie grupowej, która została rozegrana we wtorek 8 kwietnia nasi reprezentanci pokonali ZS nr 24 - 3 : 0 oraz ZSG - 2 : 1 zapewniając sobie awans do ćwierćfinałów z I miejsca.

W ćwierćfinałach rozegranych 10 kwietnia piłkarze mieli do rozegrania dwa spotkania z SMS Junior (klub Parasol) oraz z ZS nr 4 (Śląsk Wrocław). Pierwsze spotkanie chłopcy rozgrywali z SMS Junior i zwycięstwo w tym meczu dawało awans do finałów. Już w 1 minucie meczu Damian Szaciło pięknym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził naszą reprezentację na prowadzenie. W pierwszej połowie nasi zawodnicy nie wykorzystali co najmniej 3 wybornych sytuacji na podwyższenie wyniku. Druga połowa spotkania rozpoczęła się bliźniaczo podobnie do pierwszej, gdyż znowu w pierwszej minucie Damian Szaciło wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie 2 : O. Po tej bramce mecz stał się wyrównany. Przeciwnicy mieli kilka sytuacji na strzelenie kontaktowej bramki. W 12 minucie II połowy SMSowi udaje się strzelić kontaktową bramkę. Pomimo nacisków i gry wysokim pressingiem ze strony przeciwników naszym chłopcom udaje się "dowieźć" korzystny wynik do końca meczu. Tym zwycięstwem nasi zawodnicy zapewnili sobie możliwość walki o medale Mistrzostw Wrocławia, natomiast SMS Junior odpadł z dalszej rywalizacji.

XI LO vs SMS Junior 2 : 1 (Szaciło 1', 21')

W tym meczu nasza reprezentacja grała w składzie: bramka - Poznański Michał 2 SP, obrona - Kaczmarek Kacper 2SP, Wiech Łukasz, Kucharczyk Paweł (obaj 1 SW), Chodorski Mateusz 1 B, pomoc - Cieślak Mateusz, Bohdanowicz Jakub (obaj 2 SP), Matusik Maciej 3 A, Szaciło Damian 2 SW (Karol Stachowiak 2 SW - 35'), atak - Caliński Patryk oraz Stępin Mateusz (obaj 1 SW).

Do drugiego meczu z ZS nr 4 nasza reprezentacja nie przystąpiła w najmocniejszym składzie. Mecz był bardzo wyrównany i obie drużyny miały swoje sytuacje do zdobycia bramki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0 : 0. W przerwie prowadzący naszą reprezentację pan Wojciech Burzyński zrobił 6 zmian, aby wszyscy zawodnicy mogli zagrać. Pierwsza bramka padła dla przeciwników w 5 minucie drugiej połowy w dość kuriozalnej sytuacji. Po faulu z boku pola karnego nasz obrońca nie stanął przed piłką i przeciwnicy szybko wykonali rzut wolny podając do wolnego zawodnika w polu karnym, któremu pozostało tylko skierować piłkę do bramki, gdyż nasza drużyna myślała o gwizdku. Chwilę później przeciwnicy podwyższyli wynik na 2 : 0. Na 5 minut przed końcem spotkania kontaktową bramkę zdobył Norbert Kowalczyk po 30 metrowej asyście Przemka Mądrawskiego (obaj 1 SP). Pomimo usilnych starań i kilku okazji naszym zawodnikom nie udało się doprowadzić do wyrównania.

XI LO vs ZS nr 4 - 1 : 2 (Kowalczyk 35')

W tym meczu nasza reprezentacja grała w składzie: bramka - Poznański Michał 2 SP, obrona - Stawiarski Arkadiusz 2SP, Wiech Łukasz, Kucharczyk Paweł (obaj 1 SW), Chodorski Mateusz 1 B (Grzyb Tomasz 1 SP 20,), pomoc - Cieślak Mateusz, Bohdanowicz Jakub (obaj 2 SP) (Mądrawski Przemysław 1 SP 20') Majgier Kamil 1 SP (Kaczmarek Kacper 2 SP 20 '), Szaciło Damian 2 SW (Karol Stachowiak 2 SW - 20'), atak - Caliński Patryk (Kowalczyk Norbert 1 SP 20,) oraz Stępin Mateusz (Błachut Dawid 2 SW 20').

Drużyną opiekuje się pan Wojciech Burzyński, natomiast mecze obserwował i w kilku zdaniach je zrelacjonował pan Łukasz Szwiec.