Aktualności sportowe

Międzyszkolny Turniej Gry w Bule - III miejsce

W piątek 26 września 2014 r. w Parku Południowym na bulodromach przy ulicy Andrzeja Waligórskiego odbył się III Międzyszkolny Turniej Gry W Bule. Nasza druga drużyna w składzie Paweł Kucharczyk, Piotr Kucharczyk oraz Rafał Potocki zajęła III miejsce na 20 startujących ekip.

Tutaj zdjęcia

Naszą Szkołę reprezentowały dwa triplety. Pierwsza drużyna w składzie Dawid Jędrasik, Ewa Ligocka oraz Tomasz Abratkiewicz po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach w grupie nie uzyskała awansu do ćwierćfinałów.

Międzyszkolny Turniej Gry w Bule - III miejsce

Pojedynki pomiędzy drużynami rozgrywane były po 12 minut. W fazie grupowej graliśmy systemem "każdy z każdym". W dalszej fazie turnieju obowiązywał system pucharowy. Nasza druga drużyna po trzech zwycięstwach w grupie awansowała z pierwszego miejsca do ćwierćfinału. Chłopcy dosyć łatwo awansowali do półfinału, w którym zaledwie jednym punktem ulegli LO VIII w kontrowersyjnej sytuacji (organizator z 12 minut zgubił gdzieś 2 minuty) Chłopcy odegrali się w finale pocieszenia, gdzie od początku do końca pewnie prowadzili i ostatecznie zajęli III miejsce. W turnieju zwyciężyło Gimnazjum nr 14. Organizatorem turnieju było Gimnazjum nr 30 we Wrocławiu. Reprezentacją LO XI opiekował się mgr Łukasz Szwiec.

28 września 2014 | Powrót do spisu wiadomości