im. Stanisława Konarskiego
we Wrocławiu

Aktualności sportowe

Siatkarze powalczyli (19/12/2011)

Nasi siatkarze rozegrali najlepszy jak do tej pory mecz w rozgrywkach licealiady chłopców w piłce siatkowej. Niestety po dramatycznej walce przegrali z EZN-em 3 : 2.

Ale pokolei: pierwszego seta zagraliśmy w swoim stylu, czyli przegraliśmy gładko do 17. Przeciwnicy strasznie "kąsali" nas zagrywką w wyskoku przez co byliśmy odrzuceni od siatki i bardzo ciężko nam się atakowało. Drugi set - co staje się powoli normą - padł naszym łupem. Chłopcy podnieśli się z kolan i wygrali go do 22. W trzecim secie "standardowo" nasza gra się totalnie posypała i przegraliśmy go do 16. Czwarty set to prawdziwy horror. Od początku przegrywamy i gonimy naszych przeciwników. Dochodzimy ich na 16 : 16 i od tego momentu zaczyna się walka punkt za punkt. Wygrywamy go na przewagi:33 do 31. Początek tie-breaka był obiecujący - raz jedna raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Strony zmienialiśmy przy wyniku 8 : 7 dla EZN. I właśnie w tym momencie się coś zacięło - przeciwnicy zdobywają 4 punkty z rzędu. Udaje nam się jeszcze zdobyć 5 punktów, ale to nie wystarcza i przegrywamy 15 do 12.

Pomimo przegranej chłopcom należą się wielkie brawa za podjęcie walki i zaangażowanie się w grę do samego końca. Trzeba również przyznać, że sprawdziło się stare przysłowie, bo zawodnicy EZN-u w wielu sytuacjach mieli dużo szczęścia, a jak wiadomo szczęście sprzyja lepszym:)

W meczu z EZN-em naszą szkołę reprezentowali: Marek Michalak, Sławomir Dziadyk, Paweł Adamczyk (wszyscy 3D), Daniel Danielecki i Kuba Kowalski (obaj 3C), Marcin Piekarczuk 2A i Konrad Szymków 1B. A tutaj kilka zdjęć z meczu. (luszw)

PS: Przypominam, że w środę 21/12 w naszej szkole będą rywalizowały dziewczęta! Mecz naszej reprezentacji rozpoczyna się o godz. 13. Wszyscy trzymamy kciuki!!!