Aktualności sportowe

Szkolny konkurs wiedzy o sporcie

W środę 12 kwietnia 2017 r. w szkolnej auli odbył się "Szkolny konkurs wiedzy o sporcie". Do udziału w konkursie przystąpiło dziewięć trzyosobowych reprezentacji klasowych. Otwarcia konkursu dokonała Dyrektor ZS nr 19 pani Magdalena Wesołowska-Rańda. Konkurs składał się z 5 etapów. Etap pierwszy, trzeci i piąty składały się z dziesięciu pytań dotyczących szerokiej wiedzy o sporcie. Etap drugi dotyczył wiedzy o dyscyplinach sportowych, natomiast etap czwarty dotyczył znajomości sław światowego sportu.

Szkolny konkurs wiedzy o sporcie

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury: przewodniczącym jury oraz organizatorem konkursu był pan Łukasz Szwiec, członkiem jury oraz specjalistą od wiedzy historycznej była pani Damiana Nowak, członkiem jury oraz przewodniczącym zespołu liczenia punktów i poprawności odpowiedzi był pan Wojciech Burzyński. Pozostali członkowie jury to pan Tomasz Jęsiak oraz pani Anna Domaradzka-Żyła. Zespół liczenia punktów i poprawności odpowiedzi składał się z: przewodniczący pan Wojciech Burzyński, członkowie: Maria Zarzycka, Natalia Krupa, Patrycja Tomaszewska, Małgorzata Dżusajew oraz Kamila Niemczynowska - wszystkie z klasy 3 A.

Konkurs składał się z 56 pytań za które można było uzyskać maksymalnie 91 punktów. Zwycięzcami "Szkolnego konkursu wiedzy o sporcie" została reprezentacja klasy 1 P w składzie: Krystian Wilk, Kacper Goliński oraz Tomasz Jasik. Chłopcy z klasy 1 P uzyskali 58 punktów.

Szkolny konkurs wiedzy o sporcie

Drugie miejsce zajęła 2 b gimnazjum w składzie: Justyna Bębacz, Kamil Lenartowicz i Mateusz Okraszewski uzyskując 54 punkty. Trzecie miejsce zajęła klasa 2 a gimnazjum w składzie: Kacper Kaczor, Mateusz Krawczyszyn oraz Dominik Morawa uzyskując 52 punkty. Czwarte miejsce zajęła klasa 2 P z 50 punktami, piąte 2 A (48 punktów), szóste 1 a gimnazjum (39 punktów), siódme 2 S (30 punktów), ósme 1 S (22 punkty) i dziewiąte 3 a gimnazjum (19 punktów).

19 kwietnia 2017 | Powrót do spisu wiadomości