Aktualności sportowe

Dzień Sportu 2017

Jedną z imprez na którą oczekiwaliśmy już od dłuższego czasu był Dzień Sportu zorganizowany w środę 26 kwietnia. Choć plany starała się pokrzyżować nam pogoda, to determinacja naszych uczniów do wzięcia czynnego udziału w imprezach sportowych zorganizowanych przez nauczycieli była na tyle duża, że masowo przystąpili do rozgrywek w poszczególnych konkurencjach. Jak można było się spodziewać największą popularnością cieszyły się rozgrywki turnieju piłki nożnej, gromadząc największą liczbę uczestników a także kibiców, niestety terminy rozgrywek klubowych naszych starszych uczniów uniemożliwiły wszystkim chętnym udział w turnieju. Zapraszam do zapoznania się z krótkimi relacjami z poszczególnych konkurencji sportowych, no i do galerii zdjęciowej:

Turniej piłki nożnej w ZS nr 19 we Wrocławiu - sprawozdanie

Tutaj zdjęcia z turnieju piłkarskiego

Piłka Siatkowa

Nie wyobrażamy sobie, aby turniej siatkarski mógł zorganizować ktoś inny jak tylko Pan Marcin Jarosz. Zorganizowany przez niego turniej małych gier rozgrywany był w zespołach trzyosobowych i zgłosiły się do udziału w nim cztery drużyny z klas : IA, IIA, IS, IIS.

Jeśli chodzi o zasady turnieju to pokrótce wspomnę, że drużyny grały do dwóch wygranych setów, punktowanych do piętnastu. Pomiędzy drużynami, które miały po jednym wygranym secie, rozegrany został tie-break punktowany do dziesięciu. Wygrała drużyna z klasy IIS.

W trakcie rozgrywanego turnieju widać było mnóstwo zaangażowania ze strony zespołów. Zawodnicy grali zgodnie z zasadami fair play, a najważniejszą dla nich była dobra zabawa i możliwość sprawdzenia się w grze w piłkę siatkową. Drużynom kibicowali inni uczniowe z naszej szkoły oraz uczniowie z wrocławskich szkół, którzy przybyli na Dni Otwarte XI LO. Było dużo zdrowej rywalizacji, dużo uśmiechu i dużo pozytywnej energii.

Wyniki turnieju:

Turniej tenisa stołowego

Dzień Sportu 2017

Tutaj zdjęcia z turnieju tenisa stołowego

Turniej tenisa stołowego zgromadził mniejszą liczbę uczestników niż się spodziewaliśmy, ale to chyba wynik wielu atrakcji jakie w tym dniu czekały na naszych uczniów, którzy na co dzień mają sporo kontaktu ze "stołem" i rakietkami. W tym dniu ich zainteresowanie skierowało się na inne atrakcje. Do turnieju zgłosiło się 14 uczestników, a to wyniki przekazane przez organizatorkę i sędzinę zawodów:

1m.Kamil Zawrocki kl 1b-gimn
2m.Wojciech Świerc kl 1s-LO
3m.Dawid Kuźmiński kl 1a-gimn
4m.Filip Jankowski kl 1a-gimn
5m-najlepsza dziewczyna-Noemi Okoń kl1a- LO
6m.Angelika Zych kl 1a-LO
Dalsze miejsca zajęli:
7-9 Norbert Wawrzyniak, Emad Chaikh-Ali, Patryk Wawrzyniak

Zawody przeprowadziła Anna Domaradzka-Żyła.

11 maja 2017 | Powrót do spisu wiadomości