im. Stanisława Konarskiego
we Wrocławiu

Aktualności sportowe

Świetny występ gimnazjalnych lekkoatletów w Mistrzostwach Wrocławia

Nasi gimnazjalni lekkoatleci bardzo mocno wsparci piłkarzami, pod opieką trenera Tomasza Marszewskiego, osiągnęli znaczące sukcesy zdobywając 6 medali w Mistrzostwach Wrocławia w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 23 maja 2017 na Stadionie Olimpijskim.

Tutaj galeria zdjęć

Z ogromną przewagą nad rywalami zwyciężyli Justyna Bębacz i Kacper Wieczorek w konkurencjach płotkarskich, świetnie spisali się nasi piłkarze Marek Miziniak i Dominik Chmielewski w biegach płaskich, ogromną determinacją wykazał się Kuba Siborowski, który w ostatnim skoku wyprzedził rywali, jednak przypłacił to kontuzją i nie wystąpi w kolejnych rundach.

Złote medale:

1) Kacper Wieczorek z kl.2b w biegu na 110 m przez płotki

2) Kuba Siborowski z kl.2b w skoku w dal

3) Justyna Bębacz z kl. 2b w biegu na 200 m przez płotki

4) sztafeta szwedzka w składzie – Paweł Sitkowski kl.3b, Dominik Chmielewski kl.3a, Kacper Wieczorek kl.3b, Kacper Siekanowicz kl.3a

Srebrne medale:

5) Dominik Chmielewski kl.3a w biegu na 300 m

6) Marek Miziniak kl.3a w biegu na 100 m

Ponadto 6 miejsce w biegu na 80 m przez płotki zajęła Natalia Chaikh-Ali z kl.1b i również awansowała do finału strefy wrocławskiej, 4 miejsce zajęła sztafeta 4 x 100 m chłopców i 6 miejsce 4 x 100 m dziewcząt.