Aktualności

Sukces naszej uczennicy Izabeli Rawskiej 1A2 – wyróżnienie w konkursie na esej w języku angielskim

Fundacja Kultury Irlandzkiej w ramach projektu „Irlandia w szkole” w roku szkolnym 2019/2020 zorganizowała konkurs na napisanie eseju na temat inspirującej kobiety małej ojczyzny, regionu, miasta, wioski.

Komisja konkursowa składała się z przedstawiciela Fundacji i dwóch historyczek z Irlandii: Liz Gillis - autorki sześciu książek o irlandzkiej Wojnie o Niepodległość w tym dwóch o roli kobiet oraz Cathy Scuffil  konsultantki ds. historii w Radzie Hrabstwa Dublin. Nasi uczniowie zgłosili się do konkursu w ramach projektu szkolnego związanego z kulturą Irlandii- wysłaliśmy 4 eseje.

Chciałam w imieniu swoim, ale przede wszystkim naszych jurorek Liz Gillis i Cathy Scufill serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom konkursu z prośbą o przekazanie od Liz:

"Firstly can we say we were so impressed with ALL of the essays written. Such inspirational stories and what was really great is that they were stories of ordinary women and well known women, showing that all of us, no matter who we are can achieve our dreams, we set the limits."

Dziękuję wszystkim za przesłanie prac na konkurs. Historie uczniów były prawdziwie inspirujące.

Wszystkich uczniów zapraszam do udziału w zaplanowanych, ale obecnie przełożonych konkursach  i aktywnościach naszego projektu związanego z ciekawą kultura irlandzką.

It’will be fine! Agnieszka Pałac

18 maja 2020 | Agnieszka Pałac | Powrót do spisu wiadomości