Wycieczka na Ostrów Tumski

W sobotę 27 października 2018 r. odbyła się kolejna wycieczka uczniów gimnazjum i liceum ogólnokształcącego w ramach Koła Miłośników Wrocławia. Młodzież zwiedzała Ostrów Tumski – najstarszą część Wrocławia.

Wycieczka na Ostrów Tumski

Osobliwą atrakcją tej części naszego miasta jest Most Tumski nazywany też Mostem Miłości. Na barierkach tego mostu zakochani przypinają kłódki ze swoimi imionami, a kluczyki wyrzucają do Odry. Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie kościołów: św św. Piotra i Pawła, dwupoziomowego: św. św. Krzyża i Bartłomieja, św. Idziego, św. Marcina i katedry św. Jana Chrzciciela, a także Pałacu Arcybiskupiego i pomników: św. Jana Nepomucena, Matki Boskiej z Dzieciątkiem, kolumny Chrystusa Władcy Wszechświata oraz papieża Jana XXIII.Wycieczka, mimo niezbyt sprzyjającej aury, była udana, ponieważ uczniowie wykazali duże zainteresowanie historią, piękną architekturą oraz legendami związanymi z najstarszą częścią miasta.

Organizator wycieczki

Andrzej Starużyk