,,Grecja pod młotek, czyli młodzi geolodzy na Półwyspie Bałkańskim”

W sobotę 15.12.2018 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr XI uczestniczyli w wykładzie pt.:,,Grecja pod młotek, czyli młodzi geolodzy na Półwyspie Bałkańskim”, który wygłosił Daniel Buczko w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach cyklu wykładów pt.:,,Tajemnice Ziemi i Wszechświata”.

Prelegentem był student V roku należący do Sekcji Petrologii Studenckiego Koła Naukowego Geologów.

Wykład był bardzo ciekawy, ponieważ poruszał istotne treści dotyczące budowy geologicznej górzystej Grecji (m.in. Masyw Olimp, Meteory) oraz Bułgarii. Prezentowane zagadnienia były wzbogacone kolorową grafiką, dzięki czemu młodzież była skupiona i zainteresowana.

Uczestnictwo w wykładzie umożliwiło uczniom zapoznanie się z przyczynami i efektami działalności procesów wewnętrznych i zewnętrznych kształtujących powierzchnię Ziemi.

17 grudnia 2018 | Andrzej Starużyk | Powrót do spisu wiadomości