Liceum Ogólnokształcące nr XI
im. Stanisława Konarskiego
we Wrocławiu

Archiwum

Spotkanie z biegaczem ultramaratonów

W trakcie zawodów nie zwracam uwagi na cyfry – osiągnięty czas i miejsce nie mają dla mnie dużego znaczenia. O wiele ważniejsza jest postawa. Na mecie lubię czuć, że walczyłem – nigdy z innymi, zawsze z samym sobą…- to słowa p. Krystiana Ogłego, którego 8 stycznia gościliśmy w naszej szkole.

Mówił o sobie: Ta przygoda zaczęła się od pokonania w 2008 roku trasy Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej (145 km). Pierwszy raz poczułem wtedy, co to znaczy przekraczanie własnych granic, pokonywanie samego siebie. Początkowo głównie chodziłem, a od 2010 roku zacząłem biegać.

P. Krystian opowiedział w bardzo ciekawy sposób o swojej pasji, prezentując zdjęcia i filmy z maratonów, w których brał udział na wszystkich niemal kontynentach. Widać na nich zmaganie się z samym sobą zawodnika, pokonywanie słabości i ograniczeń organizmu, a to wszystko w otoczeniu pięknej, czasem groźnej przyrody gór, pustyń i lasów. Aby wziąć udział w tych najtrudniejszych biegach, należy wykazać się wcześniejszymi osiągnięciami. Trzeba również na to zarobić.

Po spotkaniu słuchacze zadawali gościowi pytania m.in. o to, w jaki sposób przygotowuje się do biegów, jak organizuje wyjazdy i godzi pracę ze sportem.

Krystian Ogły nie jest celebrytą znanym z tego, że jest znany. To przykład zwyczajnego człowieka, który na co dzień wykonuje zwykły zawód, a wolny czas poświęca na pasję. Jego życie i postawa wielu osobom imponuje i w wielu wzbudza podziw, dlatego warto było się z nim spotkać.

14 stycznia 2019 | Katarzyna Bauman | Powrót do spisu wiadomości