Wyjście na wykład do Instytutu Nauk Geologicznych UWr

W  sobotę 19.10.2019 r. uczniowie XI Liceum Ogólnokształcącego  uczestniczyli  w wykładzie pt.:,,Odpady przemysłu hutniczego: powstanie, charakterystyka i zastosowanie”, który wygłosiła dr Anna Potysz  w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach cyklu wykładów pt.:,,Tajemnice Ziemi i Wszechświata”.

Wyjście na wykład do Instytutu Nauk Geologicznych UWr

Wykład był bardzo ciekawy, ponieważ poruszał treści przedmiotów przyrodniczych: geografii, chemii i biologii. Młodzież dowiedziała się o rodzajach odpadów przemysłu hutniczego, metod określania ich składu chemicznego oraz o bakteriach heterotroficznych (rozkładających związki organiczne) i autotroficznych (rozkładających związki nieorganiczne).Uczniowie dowiedzieli się również, że bakterie oraz korzenie roślin powodują rozpuszczanie faz mineralnych, z których zbudowane są odpady przemysłowe. Dowiedzieli się również, że procesy biowietrzenia są  ważne, kiedy mamy do czynienia z materiałem, który zawiera pierwiastki toksyczne.W końcowej części wykładu uczniowie poznali rodzaje odpadów niebezpiecznych dla środowiska..Prezentowane zagadnienia były wzbogacone kolorową grafiką, dzięki czemu młodzież była skupiona i zainteresowana.Uczestnictwo w wykładzie umożliwiło młodzieży m.in. zapoznanie się z efektami działalności gospodarczej człowieka w środowisku przyrodniczym, a także wzbogacenie wiedzy z dziedziny nauk przyrodniczych...

20 października 2019 | Andrzej Starużyk  | Powrót do spisu wiadomości