Dyktando niepodległościowe 2019 w LO XI

Konkurs ortograficzny rozstrzygnięty! Z radością informuję, że dwie uczennice z naszej szkoły zostały laureatkami wojewódzkiego etapu VII  Dyktanda Niepodległościowego „O historii po polsku”.

Tym samym zostały MISTRZYNIAMI ORTOGRAFII XI LO 2019!

Są to:   Klaudia Salomońska z klasy 3B, która zajęła XI miejsce  i Weronika Klimczak z klasy 3A na XII miejscu. Konkurencja była bardzo mocna. Do tego etapu dotarło 34 najlepszych z województwa dolnośląskiego, ale laureatami zostało 17 mistrzów ortografii.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się również inni nasi uczniowie, którzy wyróżnili się umiejętnością poprawnego pisania spośród ponad 50 piszących dyktando 1 października w LO XI. Są to: Marta Billewicz, Martyna Czarnota, Rybałt Kaczorowski, Paulina Pacholczyk i Ola Skrzypek. Im również należą się gratulacje!

Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji dyktanda odbędzie się w drugiej połowie listopada w XIV LO.

Dyktando niepodległościowe 2019 w LO XI

12 listopada 2019 | Katarzyna Bauman | Powrót do spisu wiadomości