Święto Patrona Szkoły Stanisława Konarskiego

W   poniedziałek 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona. Z tej okazji uroczysty apel zaszczycili swą obecnością  Prezydent Wrocławia Pan Jacek Sutryk oraz Radni Miejscy Pan Bohdan Aniszczyk Przewodniczący Komisji Edukacji, oraz Jarosław Krauze Przewodniczący Klubu Radnych Prezydenta Sojusz dla Wrocławia, a także wieloletni Przyjaciel Pani Agnieszka Aleksandrowicz - Zdral Prezes Fundacji  Zobacz mnie.

Po powitaniu szacownych gości oraz wszystkich zebranych uczniów i nauczycieli głos zabrała pani profesor Piechnik, która przedstawiała nową przewodniczącą samorządu szkolnego - Kingę Kaczmarek z klasy 2B - Radną Młodzieżowej Rady Miasta.
Nastepnie niezwykle doniosła część apelu - zmiana pocztu sztandarowego.
Uczniowie klas trzecich, wchodzący w skład pocztu,  uroczyście przekazali obowiązki powołanym do tej funkcji  nowym chorążym i asyście z klas drugich. Po ślubowaniu nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru.
Po części oficjalnej podsumowano konkursy i gry edukacyjne,  w których we wrześniu i
w październiku uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Po zebraniu wyników wszystkich konkurencji I miejsce zajęła klasa I E1. Nagrody i dyplomy przewodniczącym klas  wręczyli pan Prezydent Jacek Sutryk i Pani dyrektor Magdalena Wesołowska Rańda.
Uczniowie klas pierwszych, należący do kółka teatralnego, przedstawili etiudę teatralną
Stanisław Konarski na obiedzie czwartkowym u króla Poniatowskiego.
Święto Patrona jest okazją do nagrodzenia specjalnymi nagrodami uczniów za najlepsze wyniki w  nauce. Stypendium Ministra Edukacji otrzymał Maurycy Jurczykowski z kl II B. W tym roku stypendium szkolne  Sapere Auso otrzymała Izabela Syposz z klasy III B.
Po kończących apel przemówieniach pan prezydent  Jacek Sutryk chętnie pozował do zdjęć z uczniami naszej szkoły.

26 listopada 2019 | Jakub Piechnik | Powrót do spisu wiadomości