Wycieczka w ramach Koła Miłośników Wrocławia

Wycieczka w ramach Koła Miłośników WrocławiaW sobotę 26 września 2020 r. w ramach Koła Miłośników Wrocławia uczniowie XI LO uczestniczyli w  wycieczce na Ostrów Tumski – najstarszej części Wrocławia.

Młodzież zapoznała się z historią i piękną architekturą tego miejsca. Niestety, deszczowa pogoda tego dnia była wyjątkowo nieprzyjazna. Uczniowie  musieli więcej czasu spędzać w obiektach architektonicznych niż na wolnym powietrzu.

Młodzież zwiedzała katedrę  św. Jana Chrzciciela, kościoły: św. św. Piotra i Pawła, Świętego Krzyża, św. Idziego, św. Marcina, Pałac Arcybiskupi oraz pomniki: kolumnę Chrystusa Władcy Wszechświata św. Jana Nepomucena, kardynała Bolesława Kominka i papieża Jana XXIII. Uczniowie zostali również zapoznani z legendami związanymi z najstarszą częścią miasta.

Po zwiedzaniu uczniowie wypełniali karty pracy odpowiadając  pisemnie na pytania dotyczące zdobytej wiedzy podczas wycieczki.

Organizator wycieczki

Andrzej Starużyk