Warsztaty

W dniach 5, 6 i 8 października uczniowie klas III maturalnych wzięli udział w warsztatach Zanim wybierzesz przygotowanych i poprowadzonych przez  doradców zawodowych w Międzyszkolnym Ośrodku Wspierania Aktywności Zawodowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu.

W trakcie zajęć uczniowie poznali  możliwości związane z wykorzystaniem różnych źródeł  informacji potrzebnych  do zaplanowania swojej przyszłości.
 W części teoretycznej zostały omówione m.in. zasady rekrutacji i kierunki kształcenia na uczelniach, możliwości kształcenia w szkołach policealnych oraz kursach zawodowych, system boloński,  zagadnienia związane z aplikowaniem na wybraną uczelnię, sposób obliczania punktów rekrutacyjnych oraz zaprezentowane strony www pomocne przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia.
W części praktycznej dzięki wykonywanym ćwiczeniom uczniowie poznali oczekiwania pracodawców i współczesnego rynku pracy, uświadomili sobie, jakie wartości są dla nich istotne z punktu widzenia przyszłego pracownika, na co zwracać uwagę analizując oferty pracy i jakie zawody są obecnie najlepiej opłacane.
Przypomnijmy niektóre prezentowane  przydatne strony www:
www.doradcy-wroclaw.pl
www.studia.gov.pl