Zwolnieni z teorii edycja 2021/2022

Projekt EkoLOXI
logo projektu EkoLOXI
Format: Wydarzenie publiczne

Projekt „EkoLOXI” ma na celu uświadomienie ludzi, jak ważna w dzisiejszych czasach jest ochrona środowiska. Członkowie zespołu przeprowadzili akcje na terenie Biskupina i całego Wrocławia polegającą na sadzeniu drzew oraz roślin przyjaznych owadom. Pozyskali  na ten cel 1000 zł z funduszu Mikrograntów.

Jagoda Stasieńko 3E1
Katarzyna Pawlikowska 2B
Marta Turzańska 3C
Kinga Kaczmarek (absolwentka LOXI)
Jarosław Skrypnik (absolwent LOXI)

Projekt ukończony 12.09 2021

Projekt Otwórz się na Siebie

logo Projektu Otwórz się na Siebie

Format: Reklama społeczna

Członkowie zespołu chcą zachęcić ludzi do korzystania z usług psychologów. Mają na celu wsparcie i uświadamianie szczególnie młodej części społeczeństwa o dbaniu o swoje zdrowie psychiczne.

Członkowie Zespołu:
Izabela Rawska 3A2  + uczniowie Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Etz Chaim

Projekt feel mood doing good

logo Projektu feel mood doing good

Format: Wydarzenie publiczne

"Feel mood doing good" oznacza „Czuj się dobrze, czyniąc dobrze”. Grupa tego projektu szerzy świadomość na temat schronisk i zwierząt. Działa na rzecz zwierząt i pomaga środowisku jakie je otacza. Uczennice robią zbiórki oraz warsztaty poszerzające wiedzę na temat sytuacji zwierząt w schroniskach.

Hanna Ciechanowska 3A2
Maria Różak 3A2
Emilia Jankowska 3A2
Pola Wichlińska 3A2 + studentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

Projekt Let’s Save Odra
logo Projektu Let’s Save Odra
Format: Wydarzenie publiczne

Celem projektu jest uświadomienie ludziom jak dużym problemem są zanieczyszczenia w Odrze. Zespół planuje zorganizowanie wykładów, lekcji dla szkół oraz akcji sprzątania terenów wokół Odry.

Róża Dubińska 2D
Zofia Czajkowska 2D
Kinga Czekuć 2D

Projekt Eko JA, Eko TY, EKO My

logo Projektu   Eko JA, Eko TY, EKO My

Temat:Ekologia
Format: Wydarzenie publiczne

Celem projektu jest uświadomienie społeczeństwa o problemie światowym, jakim jest aktualny stan środowiska. Zespół planuje przeprowadzenie warsztatów  ekologicznych dla dzieci szkół podstawowych, tworzenie filmów promujących ekologiczny styl życia, promowanie firm produkujących ekologiczne produkty.

Alicja Maj 3A2
Angelika Habiak 3A2
Magdalena Krowicka 3A2 + uczeń Technikum

Projekt Happy place

logo Projektu Happy place

Temat: Społeczność lokalna
Format: Zbiórka charytatywna

Projekt "Happy Place" ma na celu pomoc dzieciom pod opieką dziennego ośrodka socjoterapii  Stowarzyszenia "Siemacha" poprzez kupowanie  niezbędnych rzeczy dla nich oraz organizowanie im kreatywnie czasu.  Zespół zorganizował w szkole charytatywny mecz siatkówki z pokazami tanecznymi i akcję sprzedaży ciast. Dochód z meczu został przeznaczony na potrzeby podopiecznych ośrodka.

Maja Gawędzka 3C
Wiktoria Maceńko 3C
Oliwia Iwańska 3C
Emilia Borgul 1A
Patrycja Krasowska 1A
Nikola Kiczka 1A

Projekt  Progressive Minds

logo Projektu  Progressive Minds

Format: Reklama społeczna

Zespół pragnie zachęcić uczniów do aktywnej edukacji owocującej na przyszłość poprzez niekonwencjonalne myślenie i przedsiębiorczą postawę. Członkowie Zespołu planują obudzić kreatywność, która znajduje się w każdej młodej osobie. Chcą pokazać, że szkoła może być ciekawa.

Marta Hamberger 3A1 + uczeń V LO

Projekt Mapa Wiedzy

logo Projektu Mapa Wiedzy

Format: Projekt technologiczny

Zespół ma na celu rozwiązanie problemu braku informacji wśród uczniów o możliwych kursach, warsztatach, zajęciach w ich okolicy. Członkowie zespołu za pomocą samodzielnie stworzonej platformy internetowej chcą,  aby wszystkie informacje o kursach, warsztatach i zajęciach edukacyjnych znalazły się w jednym miejscu.

Oliwia Szymczak 3B
Julia Kornaćkyj 3B + uczeń IX LO

Projekt Noweed

logo Projektu Noweed

Format: Wydarzenie publiczne

Celem projektu jest uświadomienie młodym ludziom skutków ubocznych zażywania marihuany, pokazanie z jak dużym problemem borykają się osoby uzależnione od niej.  Zespół zorganizował cykl i wykładów warsztatów profilaktycznych dla uczniów LOXI.

Hanna Kłys 3B
Kinga Kołecka 3B
Milena Miernicka 3B
Julia Dembska

Projekt Planty Cook Book

logo Projektu Planty Cook Book

Format: Reklama społeczna

Planty Cook Book to profile na Instagramie (@planty.cook.book), Facebooku (Planty Cook Book) oraz na Twiterze (@PlantyCookBook), które mają na celu szerzenie wiedzy o diecie roślinnej, prezentowanie prostych, wegańskich przepisów oraz informowanie o wege-newsach i ciekawostkach.

Karolina Struś 3A + uczennica LO w Żywcu

Projekt MOTHS are flying GOTHS

logo Projektu MOTHS are flying GOTHS

Format: Wydarzenie publiczne

Zespół chce przybliżyć temat ciem - owadów, które często nie są doceniane. Projekt ma na celu zachęcić do poznawania i dbania o przyrodę, której świat jest pełny inspiracji, zabawy i ciekawostek.

Sara Michalczyk 2B + uczennica III  LO

Koordynator programu i opiekun projektów: Monika Cieślak