Zwolnieni z Teorii

17.01.2022 roku uczennice z klasy 3 A2 z zespołu Eko Ja Eko Ty Eko My,  w ramach realizacji projektu społecznego ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii, przeprowadziły serię warsztatów dla uczniów klas 3 i 4 Szkoły Podstawowej nr 42 we Wrocławiu.

Tematem zajęć było:  Jak być Ekobohaterem. Segregacja śmieci.   W formie bardzo ciekawych zabaw, dzieci dowiedziały się, co to jest ekologia, jakie zagrożenie dla środowiska  stanowią odpady, jak je właściwie segregować, i co można zrobić z recyclingu. Uczniowie  szkoły podstawowej aktywnie uczestniczyli w sprzątaniu śmieci i stworzyli  plakaty z wizerunkiem Ekobohatera, wykorzystując odpady. Dziewczęta z zespołu projektowego przygotowały ulotkę informacyjną dla każdego uczestnika warsztatów,  która zawierała cenne informacje, jak dbać o środowisko.
Warsztaty bardzo podobały się małym ekologom, a nasze uczennice: Ala Maj, Angelika Habiak i Magda Krowicka spisały się na medal w roli eko-edukatorek! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Opiekun zespołu Monika Cieślak

23 stycznia 2022 | Monika Cieślak | Powrót do spisu wiadomości