Święto Patrona Stanisława Konarskiego

26 października zgodnie z tradycją naszego LO odbyło się Święto Patrona i Święto Szkoły. Do grona naszych uczniów zostali uroczyście przyjęci uczniowie  klas pierwszych, miało miejsce także przekazanie Sztandaru Szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Wyróżniający się uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody, wśród nich najważniejszy - Dyplom Sapere auso. Gościem honorowym naszych uroczystości był  Prezydent Wrocławia – pan Jacek Sutryk. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportaż z uroczystości.

Za najlepsze wyniki w nauce przyznano także najwyższe szkolne wyróżnienie – Dyplom Sapere auso (Temu, który odważył się być mądry) oraz stypendium szkolne fundowane przez Radę Rodziców. Dyplom Sapere auso nawiązuje do medalu Sapere auso, który Konarski otrzymał od króla St. Augusta Poniatowskiego za wszystkie swoje osiągnięcia.

Za rok szkolny 2016/17 Dyplom Sapere auso i stypendium otrzymała uczennica klasy II a Julia Broy.

Przyznano także specjalne nagrody uczniom klas maturalnych, którzy wyróżniali się bardzo dobrymi wynikami w nauce i praca na rzecz szkoły w latach 2019-2022. wyróżnieni uczniowie to:

Julia Cecot klasa IV d

Julia Kornackyj klasa IV b

Wiktoria Terka klasa IV c

Podczas apelu odbyło się także uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu.

Podziękowaliśmy uczniom klasy czwartych, którzy wchodzili w skład pocztu w roku 2021/22. Byli to:

Bartosz Sobczyk, Mateusz Ławiński, Oliwia Radochońska, Paula Nowak, Katarzyna Głogowska i Patrycja Szczurkowska

Do nowego pocztu zostali powołani:

Brajan Łazarewicz i Patryk Solarski oraz

Natalia Maciejczyk, Amelia Świercz, Zofia Czajkowska, Kinga Czekuć

Uczniowie nowego pocztu złożyli ślubowanie, wcześniej podkreślono, że poczet reprezentuje wszystkich uczniów, a bycie w nim jest wyjątkowym zaszczytem.

26 października 2022 | Katarzyna Szczepankiewicz-Grosel | Powrót do spisu wiadomości