Eliminacje do Olimpiady Gier Planszowych

3 i 4 listopada w Klubie 4 Bazy Logistycznej Wojska Polskiego przy ul. Pretficza odbyły się regionalne eliminacje do  Olimpiady Gier Planszowych organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej.

Gry planszowe IPN są grami historycznymi, mającymi na celu propagowanie wiedzy historycznej z zakresu historii Polski i postaw patriotycznych. W eliminacjach brała również udział reprezentacja naszej szkoły - uczniowie klas: 1J, 2B, 2C, 3C. Wszyscy, którzy wykazali chęć udziału. W kategorii "młodszej" (najstarsi 2007) uzyskaliśmy 3 miejsce w grze Miś Wojtek i 3 i 4 miejsce w grze Znaj Znak- obie kategorie drużyny dwuosobowe (1J). Do finału, który odbędzie się w kwietniu 2023 zakwalifikowała się drużyna, "starsza" w kategorii Niepodległa - zdobyła pierwsze miejsce nie dając przeciwnikom szans- w obu turach uzyskali po 100% w każdej jako jedyna drużyna. Zwycięzcami są:(w kolejności alfabetycznej) Alan Dudkiewicz, Kacper Gworys, Mikołaj Kowaliński i Patryk Solarski. To ta drużyna będzie reprezentować Dolny Śląsk w Warszawie w finale. Każda drużynę oceniam bardzo wysoko, tym bardziej, że konkurencja na Dolnym Śląsku była dwukrotnie wyższa niż w dwóch wcześniejszych regionach. W każdym zgłosiło się do turnieju ok 180 zawodników a na Dolnym Śląsku 360. Jesteśmy bardzo dumni z tak licznego udziału. Zdjęcia z przebiegu eliminacji z 3 i 4 listopada. Wraz ze zwycięską drużyną z 3C.

7 listopada 2022 | Damiana Nowak | Powrót do spisu wiadomości