Zwolnieni z teorii

Reaguję, kontroluję i ogarniam - czyli RKO resuscytacja krążeniowo-oddechowa – to projekt społeczny w formacie Wydarzenie publiczne, realizowany przez dwuosobowy zespół w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Mateusz Pietrowski z klasy 1D XI LO i Jana Chorniy z Liceum Służb Mundurowych przeprowadzili w dniach od 1.03 do 3.03.2023 w ramach swojego projektu trzydniowe warsztaty z pierwszej pomocy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 64 we Wrocławiu.

Zespół przygotował i zorganizował również prelekcje na ten temat oraz konkursy wiedzy. Aby warsztaty mogły się odbyć, uczniowie zorganizowali zrzutkę w celu zebrania środków na materiały do ćwiczeń oraz nagrody dla uczniów w konkursach. Zespołowi udało się także pozyskać honorowego sponsora projektu.

Efektem działań zespołu RKO było zdobycie przez uczniów szkoły podstawowej tak bardzo potrzebnych w dzisiejszych czasach umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Zespół wykonał bardzo pożyteczną pracę. Gratulujemy pomysłu i realizacji!

9 marca 2023 | Monika Cieślak | Powrót do spisu wiadomości