Dzień Autorów Europejskich i Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Autorów Europejskich. W murach LO nr XI pojawił się p. Ernest Nita- aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu znany również z wielu seriali.

Podczas spotkania z uczniami odczytał opowiadanie Olgi Tokarczuk pt. Szafa, wyjaśnił powód wyboru tego tekstu oraz podzielił się refleksjami na temat pracy aktora. Pan Ernest  Nita opowiadał także  o swoich fascynacjach literackich oraz o powieści  Erynie wrocławskiego autora Marka Krajewskiego.
Dodatkowo młodzież mogła wziąć  udział w warsztatach pozwalających popracować nad emisją głosu, właściwym oddechem.  Miała też możliwość zadania pytań o typowy dzień aktora, plusy i minusy wyboru takiej drogi życiowej i wiele innych. Była to również okazja, by uczcić  obchodzony tego dnia Międzynarodowy Dzień Teatru. Serdecznie dziękujemy za to inspirujące spotkanie. #ReadWithEurope

4 kwietnia 2023 | Justyna Szarańska | Powrót do spisu wiadomości