Olimpiada Gier Planszowych

Finał ogólnopolski I Olimpiady Gier Planszowych w Warszawie. 12.04-16.04. 2023.

W drodze do Warszawy...  Przed zakwaterowaniem, w czasie wolnym...Teatr Lalka, Muzeum Ewolucji, Pałac Kultury i Nauki, Narodowe Muzeum Techniki. Otwarcie Olimpiady Gier Planszowych (finał jest częścią Kongresu Pamięci Narodowej). Cdn.W dniach 13-15.04. w Warszawie odbył się finał I Olimpiady Gier Planszowych zorganizowany przez IPN. Organizatorzy najpierw organizowali takie turnieje wśród Polonii brytyjskiej i irlandzkiej, stamtąd pochodziła część animatorów. Finał Olimpiady był częścią Kongresu Pamięci Narodowej, który odbywał się na Stadionie Narodowym. Uroczyste otwarcie finału Olimpiady odbyło się o 10.00 13.04. Otwierał Prezes IPN. Podczas gdy nasi uczniowie ze wszystkich województw  zmagali się z zawiłościami różnych gier od reprezentacji jednoosobowej po czteroosobową w salach konferencyjnych i warsztatowych odbywały się liczne wykłady, seminaria, warsztaty i wystawy dotyczący historii najnowszej Polski i powszechnej. Wydawnictwo IPN zasili kongres olbrzymią ilością materiałów a pracownicy regionalnych oddziałów IPN "podzielili się" między sobą różnego rodzaju stoikami interaktywnymi. Naszą szkołe reprezentowała drużyna Alpha- z klasy 3C,w składzie: Kacper Gworys - kapitan drużyny, Alan Dudkiewicz, Szymon Jarzynka i Mikołaj Kowaliński. Zwyciezcy eliminacji regionalnych dolnośląskich w kategorii "Niepodległa". Przypomniec należy, że rozgrywki w regionie dolnoslaskim były najtrudniejsze z całej Polski bo wzięło udział ponad 360 uczestników, podczas gdy w innych regional ok 180 (w każdym). Całość Olimpiady zwieńczyła uroczysta Gala. Olimpiadzie towarzyszyła bogata oferta dodatkowych atrakcji- zwierzanie Muzeum Żydów Polskich Polin, Muzeum w Sulejówku, wieczory integracyjne w hotelu, wieczory poświęcone innym grom niż te rozgrywane, dyskoteka w sobotni wieczór. Humory wszystkim dopisywały pomimo, że w piątek od rana padał deszcze i na stadion przyjechaliśmy przemoczeni.

15 kwietnia 2023 | Damiana Nowak | Powrót do spisu wiadomości