XX Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2023

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminałów 2 czerwca w naszej szkole gościły dwie ciekawe osoby- autor poczytnych kryminałów Robert Małecki i dziennikarz Michał Nogaś.

Pierwsze spotkanie z Robertem Małeckim pt. "O konstrukcji frapującej opowieści i o elementach, które ją tworzą" pozwoliło zebranym zagłębić się w tajniki budowania bohatera literackiego, fabuły, podstaw pisania. Uczniowie później mieli okazje zadawać pytania dotyczące nurtujących ich kwestii i otrzymać autograf pisarza.

Drugi gość- dziennikarz Radia Nowy Świat i autor licznych wywiadów ze sławnymi literatami  Michał Nogaś podzielił się refleksjami na temat swojej pracy. Tu również zainteresowani zadawali pytania dotyczące dziennikarstwa.

4 czerwca 2023 | Justyna Szarańska | Powrót do spisu wiadomości