Przygotowania do II Olimpiady Gier Planszowych

Przygotowania do II Olimpiady Gier Planszowych IPN. 5 października w auli szkolnej odbyły się warsztaty (połączone z instruktażem dla nowych zawodników) dzięki którym zainteresowani licealiści mogli zgłębiać meandry historycznych gier planszowych przed eliminacjami dolnośląskimi zorganizowanymi przez IPN.

W wyniku tych rozgrywek zostaną wyłonione najlepsze drużyny w każdej kategorii, które na wiosnę będą walczyć w finale ogólnopolskim w Warszawie. (Przypominamy, że w ub. roku nasza drużyna reprezentowała Dolny Śląsk w kategorii "Niepodległa").
W tym roku zaprosiliśmy na warsztaty pracownika Dolnoślaskiego Oddziały IPN, historyka, Pana Stanisława Kiełba, który profesjonalnie zapoznal naszych zawodników z zawiłościami każdej z wybranych przez nich gier.
W warsztatach wzięło udział 30 uczniów (3B, 3A, 2J, 2PR, 2T, 1PR). Rozegrali po kilka rund w wybranej przez siebie kategorii.   Były  to gry: "Niepodległa"-4 drużyny czteroosobowe, "Bitwa Warszawska"- 2 drużyny dwuosobowe, "Dywizjon 303" - 2 drużyny dwuosobowe, "Nie Wojtek"- 3 drużyny dwuosobowe, "Znaj Znak"- 2 drużyny dwuosobowe.
Gry planszowe nie tylko rozwijają umiejętności logicznego myślenia i są szkoła współpracy ale popularyzując wiedzę historyczną  ugruntowują naszą tożsamość narodową.
Poza tym świetnie się uczyliśmy poprzez zabawę.
Damiana Nowak.

6 października 2023 | Damiana Nowak | Powrót do spisu wiadomości