Konarski, król i Sapere auso czyli Święto Patrona i Święto Szkoły

30 października zgodnie z tradycją naszego LO odbyło się Święto Patrona i Święto Szkoły.Do grona naszych uczniów zostali uroczyście przyjęci uczniowie  klas pierwszych, miało miejsce także przekazanie Sztandaru Szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu.

Wyróżniający się uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody, wśród nich najważniejszy - Dyplom Sapere auso.  Za najlepsze wyniki w nauce przyznano także najwyższe szkolne wyróżnienie – Dyplom Sapere auso (Temu, który odważył się być mądry) oraz stypendium szkolne fundowane przez Radę Rodziców. Dyplom Sapere auso nawiązuje do medalu Sapere auso, który Konarski otrzymał od króla Stanisława Augusta Poniatowskiego za wszystkie swoje osiągnięcia. W klimat wydarzeń z końca XVIII wieku wprowadziła nas kostiumowa etiuda teatralna – fotoreportaż.

Za rok szkolny 2022/23 Dyplom Sapere auso otrzymały: Daria Sakharchuk uczennica klasy II t, która jest również stypendystką Prezesa Rady Ministrów  Maja Lechowicz uczennica klasy II j, która otrzymała stypendium szkolne fundowane przez Radę Rodziców Podczas apelu odbyło się także uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Podziękowaliśmy uczniom klasy czwartych, którzy wchodzili w skład pocztu w roku 2022/23. Byli to: Brajan Łazarewicz, Patryk Solarski oraz Natalia Maciejczyk, Amelia Świercz, Zofia Czajkowska, Kinga Czekuć Do nowego pocztu zostali powołani: Bartosz Cichoń i Michał Ojak oraz Iga Golonka, Zuzanna Golonka, Julia Domin, Wiktoria Gąsiorek Uczniowie nowego pocztu złożyli ślubowanie, wcześniej podkreślono, że poczet reprezentuje wszystkich uczniów, a bycie w nim jest wyjątkowym zaszczytem.

1 listopada 2023 | Katarzyna Szczepankiewicz-Grosel | Powrót do spisu wiadomości