"Nieukończone życia "

Od poniedziałku w naszej szkole zostanie zainstalowana bardzo ciekawa i inspirująca wystawa „Nieukończone życia".

Wystawa będzie przedstawiana w zakresie następujących przedmiotów : język polski, historia, historia i teraźniejszość, plastyka, język angielski, godzina do dyspozycji wychowawcy). Uczennice i uczniowie poruszą tematy o mowie nienawiści, stosunkach polsko-żydowskich, mechanizmach prowadzących do zagłady, antysemityzmie w aspekcie historycznym i współczesnym, tragicznych losach europejskich artystów podczas II wojny światowej, o życiu i powstaniu w getcie warszawskim. Organizatorką wystawy w szkole jest Pani Katarzyna Bauman SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO CZYNNEGO UDZIAŁU W  "Nieukończone życia" to projekt Fundacji Bente Kahan, prezentujący żydowskich artystów Europy zamordowanych podczas Holokaustu. W obliczu horroru artyści wciąż starali się wyrażać siebie poprzez literaturę, muzykę, sztuki wizualne i performatywne.

10 lutego 2024 | Katarzyna Bauman | Powrót do spisu wiadomości