Wizyta w muzeum

W czwartek, 22 lutego 2024 roku, uczniowie klas IIIA i IIID, którzy uczęszczają na zajęcia z rozszerzoną biologią, mieli okazję odwiedzić Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podczas wizyty uczniowie przypominali sobie budowę roślin, bezkręgowców i kręgowców. Otrzymali karty pracy, które umożliwiły im aktywne zwiedzanie sal muzealnych. Następnie udaliśmy się do Zakładu Paleozoologii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie mieli okazję zobaczyć ząb mamuta włochatego, czaszkę wilka workowatego, żuchwę jelenia olbrzymiego i wiele innych okazów w postaci skamieniałości. Uczniowie dowiedzieli się, czym zajmuje się paleontologia i archeologia. Mieli również możliwość w praktyce doświadczyć pracy tych nauk poprzez poszukiwania szczątków drobnych zwierząt w materiale pozyskanym z jaskini.

25 lutego 2024 | Aleksandra Kropczyk | Powrót do spisu wiadomości