Trwa nabór na stypendia zagraniczne

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. Prof. Pawła Czartoryskiego zaprasza Uczniów pierwszych klas licealnych do ubieganie się o stypendia Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata na lata 2014–2016 (ostatnie dwa lata nauki w szkole średniej). Towarzystwo prowadzi dwa osobne konkursy kwalifikacyjne — do szkół UWC oraz do międzynarodowych szkół prywatnych w Wielkiej Brytanii i Austrii. Kandydaci mogą brać udział w obydwu konkursach, tym samym zwiększając szansę na otrzymanie stypendium.

Nabór kandydatów na miejsca stypendialne na lata szkolne 2014-2016 odbywa się do następujących szkół United Word Colleges:

oraz do wybranych szkół prywatnych w Wielkiej Brytanii i Austrii. Liczba stypendiów może ulec zmianie. Stypendia pokrywają 50%-100% kosztów nauki, zakwaterowania oraz wyżywienia.

Stypendia przyznawane są na dwa ostatnie lata nauki w szkole średniej. Nauka kończy się maturą międzynarodową International Baccalaureate (IB) w szkołach UWC oraz maturą „A-Levels” w szkołach brytyjskich.

W konkursie 2014 Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata prowadzi dwa osobne konkursy kwalifikacyjne do szkół UWC oraz do brytyjskich szkół prywatnych. Kandydaci mogą składać aplikacje do obydwu typów szkół.
Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego jest niezależną, niedochodową organizacją pozarządową o statusie organizacji pożytku publicznego, której głównym celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez międzynarodową edukację młodzieży w duchu tolerancji, ochrony praw człowieka i aktywności społecznej. Aby ten cel osiągnąć, Towarzystwo podejmuje starania o stypendia (50%–100%) w renomowanych zagranicznych szkołach średnich z internatem.

W okresie 1991–2010 po ukończeniu szkoły średniej 75% stypendystów kontynuowało naukę na uczelniach zagranicznych, głównie w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych, a wśród wszystkich stypendystów aż 25% zostało studentami dziesięciu najlepszych uczelni na świecie, w tym Uniwersytetu Harvarda, Oxfordu oraz Cambridge.

Warunki przystąpienia

Kandydaci powinni spełniać następujące warunki:

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 stycznia 2014 r.

11 grudnia 2013 | Powrót do spisu wiadomości