Zajęcia hydrologiczne i meteorologiczne Programu GLOBE.

Zapraszam do udziału w zajęciach hydrologicznych Programu GLOBE.

Zadaniem uczniów są systematyczne pomiary parametrów jakości wody w rzece Odra, pomiary są dokonywane zawsze w tym samym miejscu - JAZ OPATOWICKI. Daje to możliwość obserwacji zmian sezonowych, oraz zmian spowodowanych działalnością człowieka. Metody oznaczania parametrów: przeźroczystość wody, temperatura wody, odczyn pH, zasolenie, zasadowość, przewodnictwo, natlenienie, azot na III i V stopniu utlenienia. Termin spotkania czwartki 14 20 - 16 00, dla danej grupy zajęcia odbywają się raz na miesiąc. Pod koniec semestru grupa przygotowuje jedno sprawozdanie ze swojej pracy. Na podstawie obecności i sprawozdania wystawiam ocenę z chemii o wadze 3.

Zapraszam do udziału w zajęciach meteorologicznych Programu GLOBE.

Zadaniem uczniów jest systematyczne zapisywanie danych w dzienniku laboratoryjnym, na każdej długiej przewie. Dana grupa spisuje dane meteorologiczne przez jeden tydzień w miesiącu. Monitorowane parametry to: temperatura aktualna, temperatura minimalna, temperatura maksymalna, ciśnienie, wilgotność, temperatura gleby na 5cm i 10cm, ilości opadów, pH opadów, ilość smug samolotowych, zachmurzenie, rodzaj chmur. W środy o godzinie 13 40 dana grupa raportuje dane na stronę amerykańską.

Pod koniec semestru grupa przygotowuje jedno sprawozdanie ze swojej pracy. Na podstawie obecności i sprawozdania wystawiam ocenę z geografii o wadze 3.

ZAPISY NA ZAJĘCIA BEZPOŚREDNIO U MNIE, CZEKAM NA CHĘTNYCH DO KOŃCA STYCZNIA!

Koordynator Programu GLOBE Magdalena Poprawska-Lech

20 stycznia 2014 | Powrót do spisu wiadomości