"Opowieści podróżnicze"

Podróżowanie jest marzeniem wielu młodych ludzi. Odwiedzanie odległych krajów jest teraz o wiele łatwiejsze i tańsze niż jeszcze kilka lat temu. W czasie spotkania uczniowie wysłuchają najciekawszych opowieści z podróży po Europie, Azji i Afryce. Usłyszą, jak można zaplanować i zarobić na podróż marzeń, co warto spakować, oraz odkryją, że podróżowanie nie musi być wcale drogie – najważniejsze są chęci, motywacja i wytrwałość na drodze do celu. Dowiedzą się również, jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa mogą ich spotkać po drodze.

Centrum Edukacji Społecznej (dział Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego), uzupełniając ofertę warsztatów skierowaną do szkół, zaprasza do realizacji spotkania podróżniczego z Piotrem Łąckim, który w ostatnich latach odwiedził Bałkany, przejechał Rosję koleją transsyberyjską, spędził miesiąc w Chinach, by w 2013 r. wyruszyć w samotną podróż po Afryce Wschodniej i Południowej.

Będzie to opowieść o marzeniach oraz drodze do ich realizacji. Spotkanie to zbiera sześć lat doświadczeń podróżniczych i stanowi inspirację dla młodych ludzi do rozwijania pasji, poszerzania perspektyw oraz aktywnego spędzania czasu. Poprzez spotkanie chcemy zachęcać młodych ludzi do poznawania otaczającego ich świata oraz rozwijać otwartość i tolerancję wobec innych kultur i narodów.

Warunki techniczne „Opowieści podróżniczych”
1. dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
2. czas trwania: 3 godziny lekcyjne (90 minut prezentacji i 45 minut na pytania)
3. minimalna ilość uczniów: 40
4. szkoła zapewnia salę wyposażoną w odpowiedni sprzęt techniczny (rzutnik, głośniki)

5. spotkanie jest bezpłatne

„Opowieści podróżnicze” krok po kroku

1. Szkoła zgłasza chęć realizacji „Opowieści podróżniczych” na adres mailowy:
centrum@ces.wroclaw.pl, wypełniając formularz zgłoszeniowy (do ściągnięcia ze strony ces.wroclaw.pl, zakładka „Szkoły”). Zgłoszenia są przyjmowane do 10.10.2014 r
2. Po 10.10.2014 r. pracownik CES skontaktuje się ze szkołą, aby ustalić szczegóły spotkania.
3. CES jest w stanie przeprowadzić jedno spotkanie podróżnicze tygodniowo. Decyduje kolejność zgłoszeń, przy czym grupy powyżej 50 osób mają pierwszeństwo przy ustalaniu terminarza. Pozostałe szkoły trafią na listę rezerwową. Opowieści będą realizowane do 19.12.2014 r.

2 września 2014 | Powrót do spisu wiadomości